نوشته ها

آبیدر سنندج به عنوان قطب گردشگری کردستان باید توسعه یابد

ارسال شده توسط :

آبیدر سنندج به عنوان قطب گردشگری کردستان باید توسعه یابد

((کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

رئیس انجمن راهنمایان ایران گردی و جهانگردی استان کردستان گفت: آبیدر سنندج یکی از مهمترین قطب های گردشگری استان کردستان که باید درراستای توسعه هر چه بیشتر و بهتر صنعت گردشگری زیر ساختهای گردشگری آن افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، کاوه پدیداردر این باره گفت: باتوجه به اینکه ما به عنوان راهنمایان گردشگری در سطح استان کردستان فعالیت داریم و باگردشگران داخلی و خارجی زیادی سرو کار داریم و همچنین با توجه به تجربیاتی که کسب نموده ایم یکی از ضعفها که توسط گردشگران مطرح شده است نبود زیر ساخت های گردشگری مناسب در منطقه گردشگر پذیر آبیدر است.

وی افزود:استان کردستان نیازمند حفظ، احیاء و بازسازی و همچنین توسعه زیر ساخت های گردشگری برای نسل های آینده است . در حال حاضر اکثر پتانسیل های گردشگری و میراث فرهنگی که برای جذب گردشگر مهم و حائز اهمیت است نیازمند مرمت ، احیاء و بازسازی هستند که می توان به حمام خان ،عمارت احمدزاده ، عمارت خسروآباد ، منازل تاریخی واقع درشهرستانها و روستاهای گردشگر پذیر و ….اشاره کرد.

پدیدار در ادامه بیان داشت : حوزه گردشگری استان کردستان در حوزه زیر ساختهای گردشگری دارای ضعفها و مشکلاتی است که پتانسیل های بالقوه حوزه گردشگری استان کردستان باید به بالفعل تبدیل شوند تا بتوان صنعت گردشگری را رونق و ایجاد اشتغال نمود.

وی به ابیدر سنندج به عنوان یک منطقه گردشگر پذیر و بکر و طبیعی و چشم استان کردستان اشاره کرد و گفت: در صورتی آبیدر سنندج می تواند به قطب اصلی گردشگری استان کردستان و شهر سنندج تبدیل شود که طرح ها و زیر ساختهای گردشگری در آن توسعه و رونق یابد که متاسفانه تاکنون طرح های عظیمی در حوزه ایجاد زیر ساخت های گردشگری ارائه شده ولی هیچ یک ازآنها عملیاتی نشده و به اجرا در نیامده است که اگر این طرحهای گردشگری اجرایی شوند هم می تواند به یک جاذبه گردشگری تبدیل شود و هم ایجاد اشتغال نماید.

وی در ادامه بیان داشت:ایجاد زیر ساختهای گردشگری در منطقه آبیدر سنندج شامل ایجاد مراکز اقامتی و تفریحی ،هتلها و ایجاد مکانهای آموزشی همچون رصد خانه ، کتابخانه، ایجاد زیر ساختهای ورزشی تفریحی همچون تله کابین، گردشگری ماجراجویی در دامنه آبیدر و…. می باشد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: آبیدر سنندج به عنوان زیباترین منطقه نمونه گردشگری استان کردستان و شهر سنندج باید طوری در حفظ و احیاء و رونق و توسعه آن تلاش نمود که به بتوان به عنوان بهترین منطقه گردشگری پذیر و قطب اصلی گردشگری معرفی گردد.و از مسئولین استانی خواهشمندیم که سرمایه گذاران بخش گردشگری را با قوانین خود برای ارتقاء و توسعه صنعت گردشگری هدایت و حمایت نمایند و از محدود کردن و دست پاگیر نمودن طرحها و زیر ساختهای گردشگری آبیدر سنندج جلوگیری نمایند ،چرا که اجرایی نمودن این طرحها هم رونق صنعت گردشگری و هم ایجاد اشتغال را به همراه خواهد داشت.

 

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons