نوشته ها

آتش سوزی در بیشاپور مهار شد

ارسال شده توسط :

آتش سوزی در بیشاپور مهار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

با اینکه عصر دیروز بخش هایی از محوطه شهرتاریخی بیشاپور آتش گرفت ولی خوشبختانه با همکاری نیروهای مردمی٬ یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان کازرون ٬ کارمندان و کارکنان اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون و نیروهای پایگاه شهر تاریخی بیشاپور و آتش نشانی بلافاصله مهار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس عصر دیروز قسمت هایی ازمحوطه تاریخی شهر بیشاپور دچار حریق شد که بلافاصله آتش مهار گشت و مجوعه تاریخی وآثار موجود در مجموعه درامان ماندند و آسیبی ندیدند.

بنابراین گزارش مهار آتش حدودا دوساعت به طول انجامید.آتش در محوطه شهر رخ داد و آثارتاریخی مجموعه هیچ آسیبی ندیدند . چرا که تمهیدات لازم برای وقوع چنین حادثه ای از سوی مسولین پایگاه پژوهشی شهر تاریخی بیشاپور اندیشیده شده بود به طوری که چندی قبل علف های هرز مجموعه به طور کامل حذف و پاکسازی شد همچنین این پایگاه مجهز به تانکر قابل حمل آتش نشانی و دیگر وسایل مورد نیاز اطفای حریق است.

گفتنی است برای مهار این آتش با توجه به حساسیت های موجود و ارزشمندی و منحصر به فرد بودن شهر تاریخی بیشاپور نیروهای مردمی از روستاهای اطراف این مجموعه شامل اسلام آباد ، چمران ، عمویی ، حاجی آباد ، موزی ، هفت پاره ، پنج محل ، امامزاده سید حسین و همچنین نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان کازرون نیروهای ٱتش نشانی از کازرون و قائمیه مردم همیشه در صحنه و دوست دار میراث فرهنگی کازرون و همچنین فرمانداری شهرستان این آتش در کمترین زمان ممکن و بدون آسیب به آثار تاریخی مجموعه بیشاپور همان شب مهار شد.

شایان ذکر است علت این حادثه دردست بررسی است .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons