نوشته ها

آخرین جلسه ستاد تسهیلات سفر استان لرستان

ارسال شده توسط :

آخرین جلسه ستاد تسهیلات سفر استان لرستان

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان))

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، آخرین جلسه ستاد تسهیلات سفر استان لرستان عصر روز گذشته ۲۳ اسفند در محل استانداری لرستان و به ریاست مهندس بازوند استاندار محترم لرستان و رئیس ستاد تسهیلات سفرهای استان برگزار شد.

در این جلسه آقای عبدالرضا مهاجری نژاد از برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی با ۷۰ غرفه در محوطه قلعه فلک الافلاک خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: در این نمایشگاه صرفاً صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی لرستان عرضه خواهد شد.

وی گفت: همچنین در مبادی تمامی شهرهای استان نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی عرضه خواهد شد.

وی همچنین از چاپ ویژه نامه نوروزی به تعداد یکصد هزار نسخه اعم از کتابچه، بروشور، نقشه و همچنین تهیه لوح فشرده معرفی شهرستانهای استان خبر داد.

وی افزود: فیلم مستند جاذبه های طبیعی و تاریخی استان نیز در ایام نوروز به گردشگران عرضه خواهد شد.

مهاجری نژاد گفت: از ۲۵ اسفند نظارت مستمر بر تاسیسات گردشگری بصورت شبانه روزی توسط بازرسان صورت می گیرد.

وی همچنین از آماده سازی مجموعه فرهنگی و تاریخی قلعه فلک الافلاک و موزه های استان جهت بازدید علاقمندان در ایام نوروز خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان گفت: در ایام نوروز ارسال پیامک به مهمانان نوروزی با محتوای معرفی و بازدید از جاذبه های استان در دستور کار قرار گرفته است. همچنین بنرهای خوشامد گویی به مسافران در سطح شهرهای استان نصب خواهد شد.

وی همچنین از ایجاد ۲ کمپ اسکان بین راهی با ظرفیت ۸۰ چادر در مناطق تنگ فنی شهرستان پلدختر و بلوران شهرستان کوهدشت و برپایی ۲۷ پایگاه هلال احمر برای راهنمایی مسافران نوروزی در مبادی ورودی شهرستانهای استان توسط سازمان هلال احمر خبر داد.

عبدالرضا مهاجری نژاد با اشاره به تجهیز ۱۸۰ آموزشگاه در استان گفت: تعداد ۱۸۰۰ کلاس درس جهت اسکان مهمانان نوروزی توسط آموزش و پرورش تجهیز شده است.

وی همچنین از آمادگی کلیه مراکز پذیرائی و اقامتی و بین راهی خبر داد و افزود: همچنین در مناطق گردشگر پذیر و پر ازدحام جهت امنیت گردشگران، پاسگاه انتظامی نیز ایجاد خواهد شد.

مدیر کل میراث فرهنگی لرستان گفت:۵ کمپ اسکان مهمانان نوروزی در شهر خرم آباد ایجاد خواهد شد.

وی گفت: این کمپها که توسط شهرداری خرم آباد و هلال احمر ایجاد می شوند، در پارکهای سطح شهر خرم آباد از جمله پارکهای شریعتی، بانوان، نسترن، کیو و بهشت ایجاد می شوند.

وی افزود: شماره تلفن ۳۳۲۴۳۶۶۵ معاونت گردشگری و همچنین سامانه پیامکی ۰۹۶۲۹ و ۳۰۰۰۷۶۵۴۳۲۱۲۷۶ نیز آماده دریافت شکایات و نظرات هموطنان عزیز می باشند.

به گزارش روابط عمومی، کلیه شرکت کنندگان در این جلسه از جمله شرکت توزیع نیروی برق، شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه لرستان، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، شهرداری خرم آباد، هلال احمر لرستان، آموزش و پرورش، سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازرسی، تعزیرات حکومتی، پلیس راهور، نیروی انتظامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد و … آمادگی کامل خود را جهت خدمت رسانی هرچه بهتر و پسندیده تر به مهمانان نوروزی اعلام نمودند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons