نوشته ها

آمادگي ستاد اجرايي خدمات سفر استان كردستان براي استقبال از مسافران نوروز 94

ارسال شده توسط :

آمادگي ستاد اجرايي خدمات سفر استان كردستان براي استقبال از مسافران نوروز 94

((ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان))

مدير كل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان از آمادگي ستاد اجراي خدمات سفر استان كردستان براي استقبال و پذيرايي از مسافران نوروزي 94  خبرداد..

رسول اشتودان گفت: جلسات ستاد اجراي خدمات سفر استان كردستان با حضور معاون عمراني استانداري كردستان و اعضاي اين ستاد به صورت منظم برگزار مي شود و در اين جلسات موارد براي ارائه خدمات بهتر و بيشتر به مسافران و گردشگران  به ادارات و اعضاي اين كار گروه ابلاغ مي گردد. وي افزود: در اولين جلسه اين كارگروه مقرر گرديد مانور نمادين مشترك آمادگي اعضاي ستاد اجرايي خدمات سفر در تاريخ 25 اسفند ماه سال جاري به صورت همزمان در سراسر استان برگزار گردد. همچنين مقرر گرديد آمار گردشگران استان صرفا از طريق استانداري ، دبيرخانه ستاد اجرايي و فرمانداران پس از دريافت از دبير خانه اعلام گردد. وي در ادامه خاطرنشان كرد: در اين جلسه همچنين مقرر گرديد روساي كميته هاي ستاد اجرايي خدمات سفر استان در اسرع وقت نسبت به اجراي كميته مربوطه اقدام و نسبت به ارسال صورت جلسه به دبيرخانه ستاد و استانداري اقدام نمايند. وي در خصوص غار كرفتو و منطقه اورامان نيز گفت: اين دو منطقه يكي از مهمترين مناطق گردشگر پذير استان كردستان  هستن كه در ليست موقت ثبت جهاني يونسكو قرار گرفته اند و ميراث فرهنگي استان كردستان در راستاي معرفي هرچه بيشتر و بهتر اين مناطق به گردشگران اقداماتي را در ايام نوروز انجام خواهد داد.

وي در ادامه به برنامه هاي ديگري نيز اشاره كرد و گفت: با همكاري شهرداري و ميراث فرهنگي استان و شهرستانها اقدامات و برنامه ريزي هاي لازم در راستاي مرمت و بهسازي ورودي شهرها و داخل شهرها انجام خواهد شد. وي بيان داشت:  فعال شدن بانكهاي عامل استان در راستاي ارائه خدمات مناسب به گردشگران و مسافران ورودي و مقيم، ارائه برنامه ريزي هاي لازم براي مرمت و بهسازي جاده هاي مواصلاتي و بين راهي تا قبل از ايام تعطيلات نوروز، برگزاري جلسات ستاد اجرايي خدمات سفر هر 20 روز يكبار در استان و شهرستانها تا قبل از ايام تعطيلات، ارائه تمهيدات لازم براي تبليغات و معرفي جاذبه هاي تاريخي و گردشگري و تفريحي از طريق رسانه ها و صدا و سيماي مركز كردستان و شبكه هاي سراسري، رفع نقاط حادثه خيز استان كردستان در مسيرهاي مواصلاتي استان تا قبل از نوروز توسط راه و شهر سازي ، اعلام وضعيت آب و هواي استان از طريق پيامك به كليه اعضاي ستاد و اطلاع رساني آن به مسافران، جلوگيري از جريمه نمودن مسافران در مركز شهر افزايش ساعات كار موزه مردم شناسي ، (خانه كرد)، موزه باستان شناسي و خانه صنايع دستي و موزه زيور و آبگينه براي بازديد مسافران و گردشگران ، بازديد از مراكز بين راهي و رستورانها و همكاري نيروي انتظامي و اماكن براي بازديد و رفع مشكلات در اين مراكز با همكاري ميراث فرهنگي استان، برپايي نمايشگاههاي صنايع دستي و جشنواره هاي فرهنگي با همكاري ميراث فرهنگي و شهرداري ، راه اندازي مركز اطلاع رساني در مرز باشماق مريوان و برگزاري تورهاي يك روزه  از اهم برنامه هاي ما در ستاد اجرايي خدمات سفر استان كردستان است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons