نوشته ها

آمادگی اسکان ۸۰ هزار گردشگر و مسافر در استان گلستان

ارسال شده توسط :

آمادگی اسکان ۸۰ هزار گردشگر و مسافر در استان گلستان

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

با توجه به توسعه تاسیسات گردشگری استان گلستان آمادگی اسکان ۸۰ هزار گردشگر و مسافر را دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان مهندس ابراهیم کریمی مدیر کل این دستگاه گفت : استان گلستان با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که در حوزه گردشگری دارد مسافران و گردشگران را به سمت خود می کشاند و این دلیلی شد مبنی بر اینکه اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان  بتواند تمام ظرفیت ها را برای یک سفر تابستانی بسیار خوب جهت رفاه حال مسافران و گردشگران عزیز برنامه ریزی کند.

کریمی ادامه داد : با برنامه ریزی های انجام شده و ظرفیت به ۱۹ هتل ،۱۲ مهمان پذیر ، ۴ هتل آپارتمان ، ۸ پانسیون ، ۴۱ خانه مسافر ، ۲ اقامتگاه بوم گردی و سرگرمی که در سطح استان وجود دارد این استان آمادگی اسکان حدود ۸۰ هزار نفر مسافر و گردشگر را دارد.

وی در ادامه افزود : نظر به اقلیم های جغرافیایی متفاوت گلستان و سلیقه های مختلف مسافران و گردشگران ، ظرفیت های بوم کلبه ها در نظر گرفته شده که مسافران بتوانند از طبیعت گردی بهره ببرند و اقامت آنها  فقط منحصر به هتل نباشد.

همچنین با توجه به ظرفیت های گردشگری طبیعی که در استان گلستان وجود دارد ، اجرای بوم کلبه پیگیری می شود.

ابراهیم کریمی با اشاره به ظرفیت گردشگری ساحلی دریای خزر گفت : اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهار نقطه از سواحل دریای خزر که شامل گمیشان ، نوکنده ، بندر گز و بندر ترکمن را جهت شنا و در قالب طرح دریا سالم سازی را در نظر دارد در کنار این موضوعات آموزش و مسائل متعدد دیگری هم برنامه ریزی شده است.

وی در خصوص آنکه یکی از اصلی ترین موضوعات نظارت دقیق بر اماکن اقامتی است تا این اماکن بتوانند خدمات خوبی به مسافران و گردشگران ارئه دهند اضافه کرد : دستگاههای نظارتی که برگرفته از کارشناسان و بازرسین ستاد خدمات سفر است بازدید های مکرر و روزانه ای دارند و خوشبختانه همانطور که در نوروز ۹۵ استان گلستان هیچ شکایتی را از مسافرین نداشتیم . به امید خدا با برنامه ریزی های صورت گرفته بتوانیم در پایان سفرهای تابستانی رضایت مسافران و گردشگران عزیز را جلب کرده و بهترین عملکرد  را در حوزه نظارت داشته باشیم.

گفتنی است : سامانه ای با شماره تماس ۹۶۲۲ جهت رسیدگی به شکایات مسافران راه اندازی شده که می توانند با مراجعه به این سامانه در کمترین زمان ممکن به مشکلات آنها رسیدگی شود.

شایان ذکر است در کنار مواردی که گفته شد تمامی تلاش دست اندرکاران حوزه ستاد اجرایی خدمات سفر در تابستان این است که با استقرار پایگاههایی چون امداد و نجات ، هلال احمر و نیروهای انتظامی که در تمام نقاط استان وجود دارد بتوان سفر ایمن را برای مسافران عزیز رقم زد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons