نوشته ها

آمادگی تاسیسات گردشگری خراسان رضوی برای رویداد مشهد ۲۰۱۷

ارسال شده توسط :

آمادگی تاسیسات گردشگری خراسان رضوی برای رویداد مشهد ۲۰۱۷

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از آمادگی تاسیسات گردشگری این استان اعم از واحدهای اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و مجتمع های گردشگری برای رویداد مشهد ۲۰۱۷ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، سید جواد موسوی با اعلام این خبر افزود: رویداد مشهد ۲۰۱۷ یکی از مهمترین رویداد های فرهنگی در دنیاست که به زودی در مشهد اجرایی می شود و بر همین اساس تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد مهم فرهنگی در مشهد اندیشیده شده و این اداره کل آمادگی کامل در این خصوص را دارد.

وی افزود: در همین ارتباط و در آستانه فرا رسیدن موج دوم سفرهای تابستانی طرح ویژه تشدید نظارت بر تاسیسات گردشگری استان را آغاز که این طرح با همکاری اتحادیه واحد های اقامتی استان با هدف ارتقای خدمات به مسافران تابستانی و افزایش نظارت و رسیدگی به روند ارائه خدمات اجرا می شود.

وی افزود: از ابتدای تابستان امسال تاکنون در پی ۷۴۱ بازدید نظارتی از واحدهای اقامتی استان، ۱۹۹مورد تذکر و اخطار برای این واحدها صادر شده است.

وی اظهار کرد: در اجرای این طرح ۶۵ بازرس مشترک با اتحادیه های واحدهای اقامتی، نظارت بر واحدهای مزبور را انجام می دهند.

موسوی گفت: میانگین اقامت در واحدهای اقامتی این استان طی تیر ماه امسال بیش از ۶۰ درصد بوده است که در این راستا ۵۶ درصد ظرفیت هتلها، ۵۵ درصد ظرفیت هتل آپارتمانها و ۷۰ درصد ظرفیت مهمانپذیرهای استان تکمیل شده است.

وی افزود: همچنین درصد تکمیل ظرفیت خانه های مسافر در این مدت ۷۲ درصد، کمپ اقامتی ۲۷ درصد، مدارس آماده سازی شده ۱۲ درصد و مهمانسراهای دولتی ۲۸درصد بوده است.

موسوی با بیان اینکه بیشترین میزان اقامت با ۲۱ درصد متعلق به هتل ها می باشد، خاطر نشان کرد: در مجموع دو میلیون و ۷۵۶ هزار و ۱۳۱ نفر اقامت در تیر ماه ثبت شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons