نوشته ها

آمادگی دومین نگین گردشگری مذهبی استان برای استقبال از زائران و مسافران نوروزی

ارسال شده توسط :

آمادگی دومین نگین گردشگری مذهبی استان برای استقبال از زائران و مسافران نوروزی

 ((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر))

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشمر از آمادگی کامل این شهرستان که به دومین نگین مذهبی استان معروف است از زائران و مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی محمد نظام آبادی رئیس با اعلام این خبر افزود : سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان کاشمر به ریاست فرماندار و با حضور اعضاء و دستگاههای اجرایی و خدماتی در محل سالن جلسات فرمانداری کاشمر تشکیل شد .

وی گفت: د راین جلسه فروزان فرماندار کاشمر و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان با بیان اینکه شهرستان کاشمر بعنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور مطرح است بر آمادگی این شهرستان برای میزبانی شایسته از زائران و مسافران نوروزی تاکید کرد.

به گفته وی، فرماندار کاشمر در این جلسه گفت: همه ساله به دلیل وجود امام زادگان اعظمی همچون سید مرتضی (ع) ، سید حمزه (ع) و سید محمد (ع) از فرزندان موسی بن جعفر (ع) و برادران امام رضا (ع) و همچنین آرامگاه آقای شهید آیت ا… سید حسن مدرس (ره) و سایر جاذبه های تاریخی ، فرهنگی ، مذهبی و گردشگری این شهرستان میزبان بیش از ۳ میلیون نفر زائر و مسافر می باشد که میزبانی مطلوب و ارائه خدمات در خور شان زائرین و مسافرین در دومین نگین گردشگری استان مورد تاکید و انتظار می باشد.

وی فزود: در ادامه این جلسه مصوبات جلسات قبل تشریح و مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از اعضاء نقطه نظرات خود را مطرح و به بیان برنامه های خود در ایام نوروز پرداختند .

رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان نیز گزارشی از روند برگزاری جلسات کمیته های چند گانه ستاد ارائه و به برخی از موارد مطرح شده در جلسه استانی خدمات سفر اشاره و خواستار ارائه گزارشات و مکاتبات اعضاء ستاد به دبیر خانه ستاد در موعد مقرر شدند .

گفتنی است بر پایی چادرهای اطلاع رسانی ، برگزاری نمایشگاهی و سوغات سراها ، اسکان ، زیبا سازی فضای شهری ، چاپ و توزیع بروشور و اقلام فرهنگی نظارت مستمر بر عرضه کنندگان مواد غذایی ، کنترل قیمت ها ، نصب المان ها ، کشیک مراکز درمانی و خدماتی ، اجرای مراسمات آیینی با توجه به ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسهیل در ترافیک جاده ها و خیابانها ، تامین امنیت مسافرین و برگزاری مراسمات سال تحویل در جوار امام زادگان تامین روشنایی معابر و برگزاری تور و…… از مهمترین مصوبات جلسه و فعالیت های ستاد مذکور به شمار می رود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons