نوشته ها

آمادگی مازندران برای سفرهای تابستانی

ارسال شده توسط :

آمادگی مازندران برای سفرهای تابستانی

(( مسئولان مازندران خود را برای تعطیلات عید سعید فطر و سفر های تابستانی آماده کرده اند ))

پیش بینی تامین آب و برق مورد نیاز ، امنیت و آرامش ، زیباسازی فضای شهری و روستایی ، پاکسازی ورودی های استان ، ایجاد بازارچه های محلی و صنایع دستی ، فراهم کردن پارکینگ خودرو ، استقرار ناجیان غریق ، امداد گران ، آماده باش مراکز اورژانس و نظارت بر قیمت کالا و خدمات ، برنامه هایی است که روز شنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران تدارک دیده شده است.

نشست این ستاد با موضوع کنترل موج سفر از سراسر کشور به مازندران پس از یک ماه روزه داری به ریاست معاون استاندار برگزار شد و در آن علاوه بر مسئولان استانی ، تمامی فرمانداران شهرهای ساحلی هم حضور داشتند.

پایگاه امداد و نجات جاده ای فعال در مازندران

مدیرعامل هلال احمر مازندران هم از استقرار ۳۹ پایگاه امداد و نجات جاده ای برای تابستان امسال خبرداد و گفت که این پایگاههای ثابت و سیار ارائه خدمات سریع به مسافران و هموطنان را انجام می دهند .

مجتبی اکبری با تاکید بر ضرورت استقرار پایگاههای بیشتر امداد و نجات در جاده های مازندران از پیگیری برای راه اندازی سه پایگاه خبرداد .

وی از انجام یکهزار و ۳۹۴ عملیات امداد و نجات جاده ای از ابتدای امسال تاکنون در مازندران خبر داد و گفت که حوادث جاده ای به تعداد ۴۶۱ مورد صدر نشین عملیات در این بخش بود .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران به استقرار ناجیان غریق در ۳۴۱ نقطه از سواحل مازندرانی دریای خزر اشاره کرد و افزود : علاوه بر این ۵۴ موتور سوار نجات گر نیز در این سواحل حضور دارند .

وی افزایش نظارت و دقت نظر در مناطق داخل طرح دریا و شهرک های خصوصی را ضروری دانست و ادامه داد : غریق هایی در این مناطق همچنان وجود دارد .

اورژانس نوک پیکان ارائه خدمات درمانی

رئیس اورژانس مازندران هم از آماده باش تمامی پایگاههای اورژانس استان در تعطیلات بویژه تابستان و عید فطر خبر داد و گفت که نیروهای اورژانس سعی دارند تا در سریع ترین زمان ، خدمات رسان و همراه خوب درمانی مسافران باشند .

فرهاد مصدری افزود : با هماهنگی های صورت گرفته تخت های ویژه بیمارستان ها مدیریت تا برای اعزام بیماران نیازمند به خدمات فوری مشکلی ایجاد نشود .

مصدری همچنین فعالیت اورژانس بیمارستان های مازندران در تعطیلات نوروزی را ارائه خدمات درمانی به بیش از ۲۰۰ هزار نفر برشمرد .

بازار در آرامش

کارشناس ارشد نظارت و بازرسی اداره کل صنعت ، معدن و تجارت مازندران هم احتمال افزایش قیمت کالا و خدمات را دغدغه و نگرانی همیشگی مسافران و حتی ساکنان استان هنگام تعطیلات اعلام کرد و گفت که سازمان صنعت مازندران برای مقابله با این مساله تدابیر ویژه ای را اتخاذ کرده است .

مرتضی حجه فروش افزود : کنترل قیمت کالاها و خدمات در بازار ویژه عید فطر از امروز در مازندران آغاز شد و تا پایان این تعطیلات ادامه دارد .

وی ادامه داد : کالاهایی همچون گوشت سفید ، گوشت قرمز ، نوشیدنی ، هتل ، تفرجگاه ، نان و لوازم خودرو که غالبا تخلفات گران فروشی در آنها گزارش می شود ، در این ایام با جدیت مورد نظارت قرار می گیرند.

این کارشناس ارشد نظارت و بازرسی اداره کل صنعت مازندران از انجام هماهنگی های لازم با شرکت غله برای تامین بموقع آرد به نانوایی و همچنین تامین گوشت سفید و قرمز مورد نیاز بازار از طریق جهاد کشاورزی را بخش دیگری از فعالیت ها برای ساماندهی بازار عرضه کالا و خدمات به مسافران اعلام کرد .

زیباسازی و فضا سازی

مدیر کل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری مازندران هم از انجام اقدامات لازم برای فضا سازی و تامین امکانات رفاهی از سوی شهرداری های استان خبر داد .

فرهاد عسکری گفت : به همین منظور پاکسازی حریم جاده های منتهی به شهرها ، ترمیم و رسیدگی تابلوهای راهنما ، بازسازی و بهسازی سرویس های بهداشتی از جمله این اقدامات است .

وی همچنین از توقف هرگوه عملیات حفاری برای اجرای طرح های عمرانی در سطح شهرها خبرداد و گفت که در مدت حضور مسافران سعی شده تا با این گونه تصمیمات محیطی با آرامش و خوبی را فراهم آوریم.

مدیر کل امور شهری و شوراهای اسلامی استانداری مازندران از تعیین مکان برای پارک خودروها در مناطق پر ترافیک شهرها به عنوان اقدامی دیگر از سوی شهرداری های استان به منظور تسهیل در تردد مسافران نام برد .

استقرار راه داران ، پیش از عید فطر

مدیر کل راه و شهرسازی استان مازندران نیز از استقرار گشت های راهداری در محورهای مواصلاتی سواد کوه ، هراز و کندوان به منظور تامین امنیت و ایمنی راه ها به عنوان اقدام این اداره کل نام برد .

حیدر نوروزی گفت : از روز دوشنبه این هفته و قبل از آغاز تعطیلات عید فطر ، گشت های راهداری در این جاده ها مستقر می شوند .

فرماندار شهرستان بابلسر که به حضور خیل عظیم مسافران به این شهرستان اشاره کرد و گفت : با توجه به قرار گرفتن این شهرستان در انتهای دو مسیر خط لوله انتقال آب مازندران ، در طول سال با کمبود آب مواجه است .

علی اسد ادامه داد : با توجه به حضور مسافران در این شهرستان و افزایش مصرف آب و برق ، می بایست اقدامات لازم از سوی مسوولان ارشد استان برای رفع این کمبودها صورت بگیرد .

مازندران همیشه آماده میزبانی از مسافران

معاون عمرانی استاندار مازندران گفت : این استان در طول سال میزبان و پذیرای مسافران از اقصی نقاط کشور است .

علی نبییان ادامه داد : میزبانی برای این خیل عظیم مسافران به هماهنگی و برنامه ریزی های مدون و یک پاچره ای نیاز دارد .

وی گفت : آماده باش تمامی دستگاههای خدمات رسان به همراه هماهنگی بیشتر برای انجام وظیفه در تعطیلات عید فطر مورد تاکید است .

معاون عمرانی استاندار مازندران تاکید کرد که تلاش برای خدمات رسانی بی چون و چرا برای مسافران باید لحاظ شود تا همه امور به نحو احسن انجام شود .

وی از دستگاه های اجرایی در زمینه تامین سوخت خواست که با توجه به تردد بالای خودرو و احتمال بروز ترافیک ، منابع ذخیره سوخت تکمیل شود .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons