نوشته ها

آمادگی کامل استان قزوین برای میزبانی از میهمانان نوروزی

ارسال شده توسط :

آمادگی کامل استان قزوین برای میزبانی از میهمانان نوروزی

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین))

در راستای معرفی و تشریح برنامه های ستاد هماهنگی خدمات سفر استان در نوروز ۹۴ ، نشست مطبوعاتی اصحاب رسانه با قائم مقام ستاد و مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در سالن مهندس سید محمد بهشتی برگزار شد .

در این نشست مهندس حبیبی معاون امور عمرانی استاندار و قائم مقام ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین با اشاره به ظرفیت و آمادگی کامل استان قزوین برای خدمات رسانی مطلوب به میهمانان و مسافران نوروزی گفت : ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر استان قزوین در قالب ۱۰ کمیته و شش ستاد شهرستانی به ریاست فرمانداران ، فعالیت خود را جهت میزبانی شایسته از گردشگران در ایام تعطیلات نوروز آغاز نموده است .

وی با اشاره به بسیج نیروهای کلیه دستگاههای ذیربط در ارائه خدمات به مسافران نوروزی افزود : ظبق هماهنگی های صورت گرفته با دستگاهها و نهادهای اجرایی عضو ستاد ، در ایام نوروز ۲۰۰ گروه متشکل از یک هزار نفر به طور مستقیم وظیفه خدمات رسانی و تامین نیازهای مسافران را به عهده دارند .

معاون عمرانی استاندار قزوین با اشاره به موقعیت ویژه جغرافیایی قزوین بیان کرد : با توجه به قرار گیری استان قزوین در مسیر مواصلاتی سایر استانها ، محورهای این استان درایام نوروز محل تردد میلیونها مسافر است که باید اقدامات لازم جهت تامین امنیت سفر مسافران و رضایت خاطر این عزیزان در این ایام صورت پذیرد .

وی در ادامه گفت : از آنجائیکه تنظیم ترافیک بیش از ۱۲ استان کشور بر عهده محورهای مواصلاتی استان قزوین است سوخت رسانی به موقع و پیش گیری از مشکلات ترافیکی برای خودروهای عبوری از اهمیت ویژه ای برخوردار است که هماهنگی های لازم با شرکت پخش فرآورده های نفتی و شرکت گاز استان جهت تامین سوخت مورد نیاز مسافران صورت گرفته تا در این زمینه کمبودی نداشته باشیم .

حبیبی در ادامه از شکل گیری کمیته مدیریت بحران در استان خبر داد و اظهار داشت : این کمیته جهت مدیریت و ساماندهی شرایط پیش بینی نشده و حوادث غیر مترقبه در محورهای اصلی سطح استان تشکیل شده است و همچنین ۳ فروند بالگرد ویژه نیروی انتظامی ، اورژانس و هلال احمر جهت ارائه خدمات در مواقع مورد نیاز در اختیار استان قرار گرفته است .

قائم مقام ستاد هماهنگی خدمات سفر ادامه داد : تمام ارگانها و نیروهای خدمات رسان امدادی و جاده ای مانند اورژانس و هلال احمر در این ایام موظفند برای ایجاد حس امنیت و آرامش در مسافران با لباس های فرم سازمان مربوطه در محورهای کشور حضور مستمر داشته باشند .

وی موضوع اسکان و اقامت مسافران در ایام نوروز را بسیار مهم خواند و افزود : برای اسکان و اقامت مسافران در این ایام علاوه بر مهمانپذیرها و هتل ها تعداد ۸۰۰ کلاس درس از طریق آموزش و پرورش آماده سازی و تجهیز شده تا در صورت نیاز بتوان از آن استفاده کرد .

این مقام مسئول همچنین از آمادگی ۲۴ مجتمع بین راهی وابسته به پایانه حمل و نقل و ۹۰ ایستگاه مرکزی خدماتی در استان خبر داد تا خدمات دهی و تامین نیازهای مسافران از طریق این مراکز به بهترین نحو صورت پذیرد .

معاون عمرانی استاندار قزوین یادآور شد : تمام امامزاده ها ، مساجد ، بقعه ها و اماکن مذهبی آماده پذیرایی و اقامت مسافران شده اند و کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان و مسافران اعم از میوه و گوشت و روغن و برنج با هماهنگی سازمان صنعت و معدنو تجارت و جهاد کشاورزی تامین خواهد شد .

وی تصریح کرد : طبق برنامه ریزیهای صورت گرفته در مدت تعطیلات نوروزی تعدادی از نانوایی های سطح استان برای ارائه خدمات به گردشگران به صوت شبانه روزی باز هستند و برای برخورد و مقابله با تخلفات احتمالی و گران فروشی واحدهای صنفی یک واحد سیار تعزیرات حکومتی جهت رسیدگی در محل ایجاد شده است .

حبیبی با اشاره به لزوم آماده سازی و زیبا سازی فضاهای شهری در ایام نوروز یاد آور شد : طبق توافقات انجام شده با ستادهای شهرستانی باید با نصب بنر و پاک سازی محورهای ورودی استان فضای شهری جذاب و با نشاطی جهت ورود میهمانان و مسافران فراهم نمائیم .

وی در پایان ابراز داشت : برای اطلاع رسانی و معرفی استان به مسافران نقشه و دفترچه ویژه گردشگری برای مسافران آماده شده که این دفترچه شامل شماره تلفن ستادها ، مراکز اسکان و کشیک های درمانی و امدادی است و در اختیار مسافران و گردشگران قرار می گیرد ، که امیدواریم در مجموع با برنامه های صورت گرفته و بسیج تمام دستگاههای ذیربط بتوانیم میزبان شایسته ای برای مسافران باشیم .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons