نوشته ها

آمادگی کامل خراسان جنوبی برای پذیرایی از مسافران نوروزی

ارسال شده توسط :

آمادگی کامل خراسان جنوبی برای پذیرایی از مسافران نوروزی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ))

دومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان با حضور استاندار، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی و مدیران دستگاههای اجرایی استان در محل استانداری، برای آمادگی کامل خراسان جنوبی برای پذیرایی از مسافران نوروزی، برگزار شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولین در بخش ها و رده های مختلف سعی کنند عزت، حرمت و کرامت مردم استان و مسافرینی که به این استان سفر می کنند بطور جد مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، وجه اله خدمتگزار، به اولویت های کاری ستاد خدمات سفر استان اشاره کرد و افزود: برخورد محترمانه و شایسته با شهروندان و مسافرین اولویت اول ستاد خدمات سفر است.

وی به نقش مهم و تاثیرگذار رسانه ها و مطبوعات در معرفی استان اشاره کرد و افزود: رسانه ها و مطبوعات استان نقشی مهم و بسیار تاثیرگذار در معرفی مطلوب و مناسب استان بر عهده دارند؛ بنابراین در صورت مشاهده هر گونه مشکل در روند خدمت رسانی به مردم و مسافرین، قبل از انتشار آن، به مسئول مربوطه اطلاع رسانی شده و در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب موضوع با رئیس ستاد خدمات سفر استان درمیان گذاشته شود.

استاندار خراسان جنوبی به ظرفیت های این استان خصوصاً در حوزه نیروی انسانی اشاره کرد و افزود: اینکه آیت ا… واعظ طبسی به عنوان یک شخصیت تاثیرگذار در نظام از این استان بوده و نیز انتصاب آیت ا… رئیسی به عنوان تولیت جدید آستان قدس رضوی که بیانگر اعتماد رهبر معظم انقلاب به فرزندان این مرز و بوم است ، ظرفیت بسیار بزرگی است که باید بیش از گذشته در سطح ملی و جهانی معرفی شود

خدمتگزار، به وظایف هر یک از اعضای ستاد خدمات سفر استان اشاره کرد و ادامه داد: همکاران مستقر در پلیس راهور ناجا از تمام امکانات خود برای انجام یک سفر امن و مطمئن برای مسافرین و خانواده ها استفاده کنند؛ این در حالیست که دستگاه های ذی ربط نیز امنیت کامل مسافرین هم در داخل شهرها و هم در محورهای مواصلاتی استان را فراهم نمایند.

وی، حفظ سلامت و امنیت مردم و مسافرین را از دیگر اولویت های کاری این ستاد دانست و تصریح کرد: جلوگیری از تصادفات باید بطور جد مورد توجه باشد چرا که هر فقره تصادف می تواند صدمات روحی و مادی فراوانی هم به بدنه دولت و هم به خانواده ها وارد کند.

وی به نزدیک شدن به ایام پایانی سال اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن به شب عید ، تمامی مایحتاج مردم و مسافرین باید پیش بینی شده و ذخیره سازی به اندازه کافی صورت گیرد؛ این در حالیست که تمامی دستگاه های اجرایی استان می بایست از تمام امکانات کاری و اداری خود برای ارائه بهترین خدمات به مردم در این ایام به نحو مطلوب و مناسب استفاده کنند.

وی نظارت و کنترل بر بازار و اصناف را مورد تاکید قرار داد و افزود: در بازرسی ها و نظارت هایی که در این ایام صورت می گیرد حرمت و عزت مردم و صاحبان مشاغل باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی، گفت: دستگاه های متولی در این زمینه آموزش را به بازرسین و کسانی که مقرر است کار بازدید از اصناف و اماکن تجاری را به انجام برسانند بطور جد مورد توجه قرار دهند.

خدمتگزار، ضمن تاکید بر نظارت بر اصنافی که با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارند، گفت: در ایام باقی مانده تا پایان سال و حتی در ایام نوروز به هیچ وجه نباید ارتزاق مردم با کمبود و یا مشکل مواجه شود.

وی نظارت بر امور بهداشتی و درمانی را مورد تاکید ویژه قرار داد و یادآور شد: در این ایام نظارت بر اماکن بهداشتی و درمانی و نیز مراکز خدماتی که با سلامت مردم و جامعه ارتباط مستقیم دارد باید بطور جد مورد توجه مسئولین ذی ربط قرار داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر مبلمان شهری در شهرهای استان گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز ، شهرداران استان نسبت به تمیزی شهرها و نیز مبلمان شهری توجه ویژه ای داشته باشند و نظافت شهرها و اسکان مسافرین را مورد توجه قرار دهند.

وی بهسازی و آماده سازی اماکن و مساجد بین راهی را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: در این ایام تمامی مساجد، رستوران ها و مجتمع های خدمات بین راهی باید از هر حیث آماده پذیرایی از میهمانان و مسافرین عزیز باشد.

وی با بیان اینکه در این ایام پایگاه های امداد و نجات در جاده های استان باید به صورت صد در صدی آماده ارائه خدمات باشند، گفت: دستگاه های متولی باید هرگونه آمادگی برای شرایط غیر مترقبه و مقابله با حوادث احتمالی را دارا باشند.

وی به نقش مهم اورژانس ها، بیمارستان ها و مراکز خدمات بهداشتی و درمانی در استان اشاره کرد و ادامه داد: این اماکن نیز در ایام نوروز باید به صورت شبانه روز آماده ارائه خدمات به مردم عزیز و مسافرینی باشند که قصد اقامت در استان ما را داشته و یا از استان ما عبور خواهند کرد.

وی با بیان اینکه جایگاه های عرضه سوخت در ایام نوروز ذخیره سازی مناسب سوخت داشته باشند، گفت: بانک ها نیز ضمن ارائه خدمات بانکی به مردم در این ایام نسبت به تجهیز باجه های خود پرداز اقدامات و پیش بینی های لازم را صورت دهند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons