نوشته ها

آمادگی کامل خراسان رضوی برای میزبانی از گردشگران در موج دوم سفرهای تابستانی

ارسال شده توسط :

آمادگی کامل خراسان رضوی برای میزبانی از گردشگران در موج دوم سفرهای تابستانی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

سومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی شب گذشته به ریاست محمد حسن واحدی معاون امور هماهنگی زائران استانداری خراسان رضوی و دبیری حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مدیران دستگاه های عضو این ستاد به میزبانی موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین و در فضایی معنوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این جلسه که با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و معنوی از سوی توان یابان و مددجویان این موسسه خیریه توانبخشی همراه بود، معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی از آمادگی کامل استان برای پذیرایی از زائران و گردشگران در موج دوم سفرهای تابستاین خبر داد.

واحدی در این جلسه با بیان اینکه وجود ۲۵۰ هزار نفر شب ظرفیت اقامت در استان نشان دهنده اهمیت و جایگاه ارزشمند استان در حوزه گردشگری است که البته بیانگر دشواری و حساسیت کار نیز می باشد گفت: برنامه ریزی ها برای میزبانی از زائران و گردشگران به شکل منظم و مسنجم باید انجام شود.

وی گفت: هماهنگی هرچه بیشتر بین دستگاه های عضو ستاد می تواند به ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و زائران کمک کند.

جانشین رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر استان در ادامه از مدیران دستگاه های عضو این ستاد خواست تا به صورت خلاصه به تشریح فعالیت ها و میزان آمادگی دستگاه متبوع خود برای میزبانی از گردشگران و زائران بپردازند که این آنان نیز به تشریح اقدامات دستگاه های خود در این جلسه پرداختند.

حسین زارع صفت مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه موج دوم سفرهای تابستانی به مشهد مقدس بعد از تعطیلات عید فطر آغاز می شود گفت: در همین ارتباط تمهیدات لازم اندیشیده شده و بازرسی و بازدید از تاسیسات گردشگری آغاز یافته و با جدیت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در ۱۵ روز اول تیرماه جاری، ۴۹۲ هزار نفر به استان خراسان رضوی سفر کرده اند گفت: این موضوع نشان دهنده رشد ورود گردشگر به استان است و پیش بینی می کنیم تا پایان تابستان میزبان ۴ میلیون زائر و گردشگر باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی هم چنین در بخشی از صحبت های خود به موفقیت تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران در وین اشاره کرد و گفت: برداشته شدن تحریم‌ها و توافق هسته‌ای بر صنعت گردشگری تاثیر خواهد گذاشت و این موضوع مسوولیت ما در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ستاد خدمات سفر را افزون می‌کند.

وی اضافه کرد: به منظور ارائه خدمات مطلوب به زائران و گردشگران در موج دوم سفره های تابستانی تشدید نظارت ها و تقویت بازرسی از تاسیسات گردشگری در دستور کار این اداره کل و اتحادیه های مربوطه قرار گرفته است.

وی افزود: در همین ارتباط هم چنین ۱۲ ایستگاه استقبال از زائران و گردشگران در مشهد و دیگر شهرستان های استان برپا شده است.

زارع صفت خاطر نشان کرد: آمارها حکایت از روند رو به رشد ورود گردشگر به استان دارد لذا همه باید کمک کنیم تا میزبانی شایسته از زائران و گردشگران در استان انجام شود.

گفتنی است در این جلسه هم چنین تعدادی از فعالان حوزه گردشگری مشهد و استان به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

در پایان این مراسم که با ضیافت افطار همراه بود، مدیران، اعضاء ستاد، خبرنگاران و فعالان حوزه گردشگری در فضایی صمیمی و معنوی با دختران کم توان ذهنی که در این مرکز نگهداری می شوند دیدار کردند.

گفتنی است موسسه خیریه توانبخشی همدم فتح المبین در مشهد سرپرستی بیش از ۴۰۰ دختر بی سرپرست یا بد سرپرست دارای معلولیت های جسمی و ذهنی را بر عهده دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons