نوشته ها

آمادگی کامل میراث فرهنگی استان گیلان برای استقبال از دهه فجر

ارسال شده توسط :

آمادگی کامل میراث فرهنگی استان گیلان برای استقبال از دهه فجر

(( میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان از آمادگی کامل این اداره کل برای استقبال از دهه مبارک فجر و اجرای ویژه برنامه های این دهه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ نشست شورای فرهنگی و شورای معاونین این اداره کل با رویکرد بررسی ویژه برنامه های دهه فجر و عید نوروز بصورت همزمان برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده دهه فجر را فرصت مناسبی برای نمایش دستاوردهای انقلاب و اقدامات صورت گرفته در دولت یازدهم خواند و اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی باید برای هرچه باشکوه تر شدن این ایام تلاش نمایند.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به یمن سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلابی اسلامی در ۳۷ روستا که دارای ظرفیت های گردشگری،تاریخی، فرهنگی و یا اجتماعی هستند ویژه برنامه هایی شاد و مفرح در قالب آیین های سنتی و اصیل گیلان اجرا خواهد نمود، به رونمایی از قریب ۳۰ پروژه گردشگری در استان خبر داد.

علیزاده به اجرای برنامه های شاد و مفرح از جمله اجرای بازی های بومی محلی،موسیقی سنتی و پخت غذاهای محلی در کنار برگزاری نمایشگاه های صنایع دستی اشاره نمود و گفت: هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های اجرایی استان برای برپایی ۱۰ روزه نمایشگاه صنایع دستی در میدان شهرداری درحال انجام است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در ایام الله دهه فجر امسال همچون سنوات گذشته بسته های فرهنگی مناسبتی در مبادی ورودی استان توزیع خواهد شد و میدان شهرداری رشت با نگاهی فرهنگی و سنتی برای راهپیایی۲۲ بهمن توسط اداراه کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان آذین بندی می شود.

گلباران مزار شهدا، بازدید از خانواده شهدا ، افتتاح چندین پروژه گردشگری ، رونمایی از مرمت چند اثر تاریخی، نشست با فارغ التحصیلان و فعالان عرصه صنایع دستی و نیز برگزاری جشنواره های بومی محلی از دیگر برنامه هایی بود که رضا علیزاده به آن اشاره نمود.

وی، گزارش دهی دقیق و سریع معاونین از روند اجرایی فعالیت های هر واحد و نیز فضاآرایی نمایندگی های این اداره کل در شهرستانها را خواستار شد و بر مستندسازی اقدامات صورت گرفته تاکید نمود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان به تقدیر از کارمندان نمونه، بازنشستگان و پذیرفته شدگان مقطع دکترا این اداره کل طی مراسمی در دهه مبارک فجر خبر داد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons