نوشته ها

آموزش نیروی انسانی مهمتر از زیر ساخت های گردشگری است

ارسال شده توسط :

آموزش نیروی انسانی مهمتر از زیر ساخت های گردشگری است

((سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان))

برای نخستین بار زنگ گردشگری در هنرستان گردشگری کاشان طنین انداز شد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان، آموزش نیروی انسانی در بحث گردشگری را مهمتر از زیر ساخت های آن دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، این مراسم با حضور معاون استاندار وجمعی از مدیران استانی برگزار شد. در شهرستانی با پتانسیل ها و ظرفیت های بالای گردشگری حایز اهمیت است.

وی افزایش زیرساخت های گردشگری، آموزش نیروی انسانی و ارائه سرویس دهی مناسب به گردشگران داخلی و خارجی را از مهمترین اقدامات ضروری در این مقوله برشمرد.

به گفته سرپرست اداره میراث فرهنگی کاشان، افزایش حجم گردشگران خارجی به کاشان می تواند با خروجی دانش آموزان و هنرجویانی که در رشته های گردشگری و هتلداری از هنرستان گردشگری با گذراندن آموزش های تخصصی فارغ التحصیل می شوند سرویس دهی به آنها را آسان تر کند.

سرمدیان فرهنگ سازی، آموزش گردشگری به شهروندان، رانندگان تاکسی و اصناف را از دیگر اقدامات فرهنگی در مقوله گردشگری عنوان کرد.

وی از رونمایی لوح ثبت جهانی مراسم سنتی- آیینی قالیشویان مشهد اردهال همزمان با یازدهم مهر ماه روز مراسم قالیشویان در مشهد اردهال با حضور مقامات عالی رتبه کشوری خبر داد.

شایان ذکر است: طنین انداز شدن زنگ گردشگری، رونمایی از تمبر جهانگردی کاشان منقوش به خانه تاریخی بروجردی ها و امضای مسوولین و اهدای لوح یادبود به فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و خدمات غذایی و ورود صد در صدی آنها به دانشگاه از جمله برنامه های ویژه در این روز بود.

برای نخستین بار مراسم نمادین زنگ گردشگری با حضور محسن فخری معاون عمرانی فرماندار کاشان، محمود خدمتی مدیر آموزش و پرورش، پرسنل اداره میراث فرهنگی، فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و خدمات غذایی، دانش آموزان و خانواده های آنها در هنرستان غیر انتفاعی محسنی آراسته کاشان برگزار شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons