نوشته ها

اثر جهانی باغ تاریخی عباس آباد بهشهر خانه تکانی می شود

ارسال شده توسط :

اثر جهانی باغ تاریخی عباس آباد بهشهر خانه تکانی می شود

مدیر پایگاه ثبت جهانی عباس آباد بهشهر از خانه تکانی باغ تاریخی ثبت جهانی عباس آباد بهشهر به مناسبت عید نوروز خبر داد.

عبدالوهاب موسوی نسب گفت: برای نخستین بار در این حرکت نمادین ۵۳۰ هکتار از محوطه این باغ تاریخی با همکاری شورای اسلامی و دهیاری روستای التپه و همچنین شرکت سبز گستر گردشگری از هر گونه آلاینده پاکسازی می شود.

وی گفت: این برنامه اگرچه در یک مقیاس و اندازه کوچک برگزار می شود معرف همکاری هم جانبه همه آحاد مردم در بهره وری مناسب از ظرفیت های گردشگری در یک مجموعه خواهد بود .

موسوی نسب ابراز امیدواری کرد: اینگونه فعالیت های جمعی هدفمند که با تعامل و همکاری و هماهنگی شورا ،دهیاری و پایگاه ثبت جهانی عباس آباد صورت می گیرد موجب افزایش گردشگر در مجموعه عباس آباد شده و سود حاصل از آن نیز در زندگی مردم روستای التپه تاثیرگذار باشد.

وی از امکان اقامت گردشگران در خانه های روستایی و سویت های مبله در روستای التپه اشاره کرد و گفت: خوشبختانه از این پس بازدیدکنندگان از این مجموعه تاریخی که قصد تمدد اعصاب در این باغ طبیعی و تاریخی را دارند مشکل اقامت نخواهند داشت.

شایان ذکر است روستای التپه با ۲هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت از روستاهایی است که به مجموعه تاریخی عباس آباد مرتبط بوده و حتی راه دسترسی به مجموعه از طریق عبور از این روستا امکان پذیر است .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons