نوشته ها

اجراي مراسم تعزيه در پاده

ارسال شده توسط :

اجراي مراسم تعزيه در پاده

((روستاي هدف گردشگري پاده ميزبان هزاران عزادار حسيني))

سرپرست اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان گرمسار از برگزاري مراسم تعزيه در روستاي هدف گردشگري پاده خبر داد.

 به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «مهوش كمالي» اظهار داشت: بر اساس رسمي كهن، مراسم سوگواري امام حسين(ع) در تكيه پاده برگزار مي‌شود و اداره ميراث فرهنگي گرمسار نيز در سالجاري اقدام به برگزاري مراسم تعزيه در اين روستا كرده است.

وي با بيان اينكه هرساله مراسم تعزيه در تكيه روستاي پاده از ابتداي محرم آغاز مي شود و به مدت 10 شب ادامه دارد، گفت: مراسم تعزيه شبهاي هشتم و نهم محرم توسط اين اداره برگزار مي‌شود.

كمالي  با اشاره به اينكه مراسم تعزيه در اين روستا با استقبال چشمگير مردم برگزار مي‌شود، افزود: به طور متوسط هر شب بيش از يك هزار نفر در مراسم تعزيه شركت مي‌كنند.

سرپرست اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان گرمسار گفت: روستاي هدف گردشگري پاده واقع در شهرستان آرادان به دليل برخورداري از جاذبه‌هاي تاريخي از جمله قلعه، حمام قديمي، آب انبار، يخچال و اماكن مذهبي شامل امامزاده ابوسعيد و تكيه قديمي و نزديكي به جاده اصلي تهران – مشهد، يكي از مكان‌هاي پر بازديد مسافران و گردشگران است.

محمدتقي اعرابي

مسئول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons