نوشته ها

اجرای بخشی از مسیر دسترسی به منطقه پیغمبران سمنان

ارسال شده توسط :

اجرای بخشی از مسیر دسترسی به منطقه پیغمبران سمنان

((میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان))

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان از اجرای بخشی از مسیر دسترسی به منطقه نمونه گردشگری پیغمبران سمنان خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» اظهار داشت: بر این اساس، ادامه عملیات اجرایی و تکمیل بخشی از این مسیر ۲۱ کیلومتری در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه فاز اول احداث راه دسترسی به این منطقه از کیلومتر صفر تا هفت شامل اجرای عملیات خاکی به طور کامل انجام شده است، گفت: بر این اساس کار بازنگری و نقشه برداری بخشی از مسیر دسترسی به منطقه پیغمبران به مسافت چهار و نیم کیلومتر از کیلومتر هفت تا ۱۱٫۵ در دست اقدام است.

وی افزود: اجرای عملیات خاکی، ابنیه فنی، قیرپاشی، آسفالت و نصب گاردریل، از جمله فعالیتهای در حال انجام برای بهبود بخشی از مسیر دسترسی به منطقه پیغمبران است.

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان با اشاره به تامین بخشی از زیر ساختهای مورد نیاز این منطقه گفت: به غیر از تیرگذاری، کار برق رسانی به تمام مسیر ۲۱ کیلومتری پیغمبران توسط این اداره کل انجام شده است.

در شمال شرق شهر سمنان منطقه زیارتی و سیاحتی «پیغمبران » قرار دارد. مقبره پیغمبران درقله کوهی به همین نام در ۲۱ کیلومتری ازجاده اصلی تهران – مشهد و منشعب از کیلومتر ۶ محور سمنان- دامغان است. بر اساس اطلاعات موجود، در این مقبره ، «سام » و «لام » از فرزندان نوح پیغمبر مدفون هستند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons