نوشته ها

اجرای برنامه های توسعه صنایع دستی گلستان در سال ۹۴

ارسال شده توسط :

اجرای برنامه های توسعه صنایع دستی گلستان در سال ۹۴

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

در راستای توسعه و رونق صنایع دستی گلستان درسال۹۴، برنامه های حمایت از تولید، بازرگانی و صادرات و توسعه و ترویج صنایع دستی استان به اجرا درخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون صنایع دستی استان با اعلام اینکه۲۷ رشته‌ بومی، ۳۹ رشته‌ غیربومی، ۵۱ رشته‌ رایج و فعال و ۲۰ رشته‌ در حال آموزش در گلستان وجود دارد، افزود: تجهیز رایگان کارگاههای تولیدی با اولویت رشته های بومی، تحویل رایگان مواد اولیه کارگاههای تولیدی با اولویت رشته های بومی از جمله اقدامات حمایت از تولید صنایع دستی استان است.

سارا اخوت در ادامه افزود: افتتاح خانه صنایع دستی شهرستان گرگان، حمایت از هنرمندان صنایع دستی و ارائه تسهیلات، برگزاری نشستهای تخصصی حمایت از تولید و شناسایی هنرمندان و کارگاهها ی سطح استان از دیگر برنامه های حمایتی می باشد.

وی اذعان داشت: در راستای توسعه و ترویج صنایع دستی استان در نظر است جهت اخذ مهر اصالت بین المللی برای ۵ محصول استان برنامه ریزی شده و با برگزاری دوره های آموزشی شاغلین صنایع دستی و ایجاد خوشه ابریشم بافی و جاجیم بافی و همچنین برگزاری همایش مبانی نظری و ثبت یک رشته ثبت ناملموس برنامه ریزی شود.

اخوت همچنین به برنامه های توسعه بازرگانی و صادرات محصولات صنایع دستی استان اشاره داشت و گفت: افتتاح بازارچه دائمی صنایع دستی در خانه تاریخی باقری (در هفته صنایع دستی)، برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی در ایام برگزاری جشنواره فرهنگ اقوام و برپایی بازارچه های موقت صنایع دستی و سوغات در نوروز و تابستان ۹۴ از دیگر برنامه های توسعه صنایع دستی استان است.

وی در پایان اجرای برنامه های معرفی و ترویج و فرهنگ سازی استفاده از صنایع دستی استان را از راهکارهای توسعه صنایع دستی عنوان کرد و افزود: با اجرای برنامه های رونق و ترویج و همچنین حمایت از صنایع دستی استان، گام های موثری جهت توسعه و رونق این مهم برداشته شده وبا حمایت های مطلوب از هنرمندان این استان، زمینه درآمدزایی و رونق اقتصاد منطقه بیش از پیش حاصل گردد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons