نوشته ها

اجرای دو طرح گردشگری در سمنان و گرمسار مورد موافقت قرار گرفت

ارسال شده توسط :

اجرای دو طرح گردشگری در سمنان و گرمسار مورد موافقت قرار گرفت

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ))

در جلسه کارگروه گردشگری استان سمنان با کلیات اجرای دو طرح گردشگری در شهرستان‌ های سمنان و گرمسار  توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی موافقت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، در این جلسه با اجرای مجتمع تفریحی گردشگری پارسا در سمنان و مجتمع گردشگری روژان گرمسار توسط اعضای جلسه موافقت شد.

معاون برنامه ریزی و سرمایه ‌گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در رابطه با طرح گردشگری “مجتمع تفریحی گردشگری پارسا” گفت: این طرح با سه هکتار عرصه و با اشتغالزایی ۸۰ نفر شامل مرکز تفریحی- سرگرمی، رستوران، آکواریوم آب‌های شور، کافی شاپ، چایخانه سنتی، باغ گل و گیاه شناسی و در مجموع مکانی برای تفریح و سرگرمی خانواده هاست.

«محمد طاهریان» افزود: مجتمع گردشگری روژان گرمسار نیز دارای امکانات رفاهی، اقامتی و پذیرایی، سالن شهر بازی، پمپ بنزین ، پارک تفریحی و … است که در شهرستان گرمسار احداث می‌شود.

معاون عمرانی استانداری سمنان نیز در این جلسه بر اجرای طرح های گردشگری در مناطق مختلف استان تاکید کرد و گفت: در نظر است برای محورهای گردشگری سمنان- ساری و شاهرود- گرگان طرح مطالعاتی گردشگری بلند مدت با استفاده از مشاوران مجرب تعریف شود.

«مهدی زندیه وکیلی» تاکید کرد: این دو محور از محورهای اصلی گردشگری استان سمنان هستند و نیاز به تعریف برنامه عملیاتی بلند مدت دارند.

استان سمنان به دلیل قرار داشتن در محور تهران – مشهد میزبان عبور سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر و زائر است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons