نوشته ها

اجرای شب فرهنگی در حاشیه پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی

ارسال شده توسط :

اجرای شب فرهنگی در حاشیه پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی))

شب فرهنگی در حاشیه پنجمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خراسان شمالی با حضور نماینده شریف مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از مردم و مسولین میراث فرهنگی در منطقه نمونه ملی بش قارداش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی؛ موسی الرضا ثروتی نماینده مردم شریف بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در برنامه شب فرهنگی چهارمین شب از گشایش نمایشگاه سراسری بازرگانی صنایع دستی با اشاره به عنایت مقام معظم رهبری و نامگذاری « گنجینه معرفت ها» و « باب الرضا(ع) » بر خراسان شمالی و از سوئی تردد سالانه بیش از ۱۵ میلیون زائر و مسافر در محور گلستان – خراسان رضوی خوشحالیم که چنین رویداد های فرهنگی و هنری در مسیر این عزیزان رقم می خورد و خوشحالیم که ما افتخار این میزبانی را پیدا کرده ایم.

ثروتی در ادامه گفت: اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تکاپوی خدمت هرچه بیشتر و بهتر به زائران و گردشگران این محور است و گردشگری در استان ما تحرک و رونقی در خور توجه پیدا کرده جای تقدیر و تشکر از بانیان و مسئولان و بانیان این نمایشگاه و رویداد هائی از این دست در استان مان دارد .

وی همچنین در ادامه به منطقه نمونه گردشگری بش قارداش بعنوان منطقه ای مستعد توسعه خدمات گردشگری اشاره کرد و افزود: احداث سدی با دریاچه مصنوعی و سطح آبگیر ۲۰ هکتاری در بش قارداش و طرح سینما و رستوران گردان و …. و اقدامات توسعه ای شهرداری بجنورد در این منطقه گردشگری و همچنین منطقه نمونه گردشگری باباامان، گردشگری بجنورد را دگرگون خواهد کرد.

در ابتدای این برنامه آدینه محمد سویدانلوئی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بجنورد نیز با خوش آمد گوئی به خیل بازدیدکنندگان نمایشگاه صنایع دستی و میهمانان استان گفت: چنین استقبال و حضور انبوه مردم ما و همکارانمان را به تکرار و تداوم این نمایشگاه ها و جشنواره ها ترغیب و تشویق می کند. و ما مفتخریم که میزبان چنین مردم قدر شناسی هستیم ..

در ادامه این برنامه هنرمندان شاعر، پژوهشگران و هنرمندان موسیقی، ورزشکاران و …. به اجرای برنامه های متنوع و مفرحی پرداختند.

لازم به ذکر است این نمایشگاه و برنامه های شب فرهنگی تا یکشنبه شب(فردا) ادامه خواهد داشت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons