نوشته ها

اجرای مراسم حنابندان شیرازی ها در نمایشگاه بین المللی گردشگری

ارسال شده توسط :

اجرای مراسم حنابندان شیرازی ها در نمایشگاه بین المللی گردشگری

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس ))

در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته به کشور که در تهران در حال برگزاری است ، آئین های سنتی و جاذبه های گردشگری و تاریخی ، اماکن اقامتی ، هتل ها ، دفاتر خدمات مسافرتی و هنرهای سنتی و صنایع دستی فارس معرفی می شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته به کشور ۲۷ بهمن ماه در تهران گشایش یافته و تا ۳۰ بهمن ماه ادامه داد .

در این نمایشگاه استان های سراسر کشور در قالب چندین غرفه به ارائه و معرفی جاذبه های فرهنگی ، تاریخی ، سرمایه گذاری و گردشگری خود می پردازند ، که در این رهگذر استان فارس در قالب یک غرفه ۵۰ متری آئین های سنتی ، جاذبه های گردشگری و فرصت های سرمایه گذاری را در معرض دید عموم قرار می دهد .

بنابراین گزارش در این رابطه سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت : جاذبه های تاریخی ، فرهنگی و گردشگری استان فارس در قالب پوستر و اقلام تبلیغاتی توزیع و معرفی می شود .

وی ادامه داد : از جاذبه های منحصر به فرد فارس ، صنایع دستی چون خاتم و گلیم می باشد که با هدف معرفی صحیح این تولیدات ، کارگاه زنده خاتم سازی و گلیم بافی ، سوغات محلی از جمله کلوچه و مسقتی و عرقیات شیراز در غرفه فارس فعال شده است و بازدید کنندگان از نزدیک با تولید این محصولات بومی آشنا می شوند .

محسن نژاد همچنین گفت : برخی از آئین های سنتی فارس چون مراسم حنابندان شیرازی ها ، برنامه ننه سرما و عروسک جی جی بی جی و موسیقی محلی همچنین ۲ تن از افرادی که لباس هخامنشیان را پوشیده اند در این نمایشگاه به اجرای برنامه می پردازند .

وی افزود : جامعه گردشگری استان فارس به صورت نگینی در خشان برای معرفی جاذبه های گردشگری این استان در این نمایشگاه غرفه خود را برپا کرده اند . که این امر فرصت مناسبی برای حضور فعال ، فعالان بخش خصوصی استان فارس در این نمایشگاه می باشد .

معاون گردشگری فارس در ادامه اضافه کرد : بی تردید برپایی چنین نمایشگاه هایی تاثیر بسزایی در معرفی داشته های فرهنگی و گردشگری استان فارس دارد و در جذب گردشگران در تمامی فصول سال موثر می باشد .

گفتنی است در زمان برپایی این نمایشگاه مسئولین کشوری و استانی همچون مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور و معاون رئیس جمهور ، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری کشور ، شاپور رستمی معاون امور زیارتی و گردشگری استاندار فارس ، سیدحسین هاشمی استاندار تهران بازدید کردند .

همچنین غرفه استان فارس در این نمایشگاه مورد بازدید مدیران کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و معاونین گردشگری استان های مختلف کشور و فعالان بخش خصوصی گردشگری کشور از جمله شرکت های خدمات سیاحتی و جهانگردی ، هتلداران و …   قرار گرفت .لازم به ذکر است ، غرفه های اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، جامعه هتلداران ، هتل های شیراز ، هما و آپادانای تخت جمشید ، شرکت های خدمات سیاحتی و جهانگردی پرسیا تور و سفرهای اطلس خاص شیراز از استان فارس در این نمایشگاه حضور داشتند .

در پایان محسن نژاد افزود : استان فارس در ابعاد مختلف گردشگری مذهبی ، گردشگری تاریخی و فرهنگی ، گردشگری ادبی ، گردشگری سلامت ، گردشگری عشایری ، گردشگری روستایی ، گردشگری طبیعی و … دارای جایگاه منحصر به فردی در کشور می باشد که امید است معرفی این توانمندی ها در رویدادهای مختلف داخلی و بین المللی سبب جذب و حضور گردشگران بیشتری در این استان باشد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons