نوشته ها

اجرای پروژه های مرمتی در لاهیجان بصورت ویژه دنبال می شود

ارسال شده توسط :

اجرای پروژه های مرمتی در لاهیجان بصورت ویژه دنبال می شود

(( میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

معاون میراث فرهنگی گیلان از اجرای عملیات مرمتی و بازسازی متعددی در شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت: اتمام این پروژه ها بصورت ویژه دنبال می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ محمدرضا باقریان معاون میراث فرهنگی این اداره کل در تشریح این خبر اظهار داشت: شهرستان لاهیجان با داشتن جاذبه های بی نظیر طبیعی و بناهای تاریخی ارزشمند در جذب گردشگر جایگاه ویژه ای دارد.
وی با بیان اینکه به جهت اهمیت این شهرستان در توسعه پایدار استان، اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان اقدامات مرمتی و بازسازی ابنیه تاریخی لاهیجان را در اولویت کاری خود قرار داده، اذعان داشت: مرمت و بازسازی تکیه پیرعلی ، مرمت خانه صادقی ، مرمت حسینیه تکیه پرده سر ، ساماندهی،مطالعه و تعمیر بنای تاریخی مسجد اکبریه و نیز ساماندهی و مرمت مسجد جامع چهار پادشان بخشی از این پروژه هاست.
باقریان تصریح نمود: ساماندهی و مرمت بقعه شیخ زاهد ، ساماندهی و مرمت بقعه امیر شهید ، تکمیل، تجهیز و مرمت موزه لاهیجان از دیگر پروژه هاییست که در سطح شهرستان لاهیجان در حال اجراست و با تزریق اعتبار در اسرع وقت به اتمام خواهد رسید.
این مسئول با بیان اینکه در گیلان آثار تاریخی به دلیل قدمت و نوع اقلیم استان بصورت مستمر نیازمند مرمت و بازسازی می باشد، بیان داشت: بودجه تخصیصی پروژه های مرمتی نیازمند افزایش است؛ زیرا انجام این فعالیت ها به دلیل حساسیت بالا هزینه کرد بسیاری را به خود اختصاص می دهد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons