نوشته ها

اخبار میراث فرهنگی فارس را از سایت های مجازی غیر معتبر دنبال نکنید

ارسال شده توسط :

اخبار میراث فرهنگی فارس را از سایت های مجازی غیر معتبر دنبال نکنید

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی فارس ضمن تقدیر از حساسیت مردم فهیم فارس نسبت به حفاظت از آثار تاریخی این استان اعلام کرد : به تصاویر و اخبار منتشر شده در فضای مجازی که فاقد نام و نشان هستند اکتفا نکرده و نسبت به انتشار آن اقدام نکنند . چرا که این تصاویر و اخبار کذب بوده و رسمیت ندارند .

بنابراین گزارش چندی قبل تصاویر و اخباری مبنی بر تبدیل یکی از ته ستون های تخت جمشید به جا کفشی در فضای مجازی منتشر شد که حساسیت برخی از دوستداران میراث فرهنگی را برانگیخت و متاسفانه این تصاویر به صورت گسترده منتشر شد .

لازم به توضیح است این تصویر مربوط به پنج سال قبل بوده که به علت تعمیرات قسمتی از مجموعه جهانی تخت جمشید در یکی از اتاق های نمازخانه قدیمی این مجموعه جهانی نگهداری می شده که با توجه به قدمت این اثر تاریخی و جای گیری در محل سایت به هیچ عنوان این اثر به جا کفشی نمازگزاران تبدیل نشده و یا تخریبی نیز صورت نگرفته است و پس از تعمیرات به محل اصلی خود منتقل شده است .

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی فارس اعلام می کند که آثار تاریخی و باستانی کشور تحت حفاظت و نظارت سازمان میراث فرهنگی کشور می باشد و با توجه به این که این آثار هویت ملی ما محسوب می شوند همواره این سازمان نهایت تلاش خود را برای حفاظت و نگهداری صحیح از این آثار انجام می دهد .  . انتظار می رود مردم فهیم فرهنگ دوست ما نیز نسبت به انتشار چنین اخبار و تصاویری با دقت و درایت عمل کرده و ضمن جلوگیری از انتشار چنین اخباری مراجع ذیصلاح را در جریان امر قرار دهند .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons