نوشته ها

اختیارات حوزه گردشگری اداره کاشان بیشتر می شود

ارسال شده توسط :

اختیارات حوزه گردشگری  اداره کاشان بیشتر می شود

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان ))

با سرمایه گذاری در بخش گردشگری توسعه پایدار روستایی در راستای شعار ملی “اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل” در شهرستان کاشان تحقق می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان از عزم این اداره در توسعه  زیر ساخت های  گردشگری در بخش های مختلف کاشان در قالب اقامتگاه های بومی گردی خبر داد.

حجت الله ناصحی پور برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مسئولین شهری و روستایی در روز چهارشنبه موره ۱۵/۱۰ سال جاری را گام نخست در تحقق این امر دانست.

ناصحی پور افزود: این کارگاه که با حضور معاونین محترم فرماندار و بیش از ۴۵ نفر  از شهرداران، بخشداران، دهیاران و مدیران مراکز اقامتگاه های بومی گردی با هدف توسعه پایدار روستایی و ایجاد اقامتگا های بومی گردی برگزار گردید.

نخست محسن جاوری رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان با اشاره به جایگاه ویژه شهرستان کاشان و هدایت گردشگران به مسیرهای جدید گردشگری را ضروری دانسته و پیش شرط لازم را ایجاد زیرساخت های مناسب در این مناطق عنوان نمودند.

در ادامه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان  اصفهان پس از اشاره به عزم جدی دولت و سازمان میراث فرهنگی به گردشگری روستایی و لزوم توسعه این مناطق با سرمایه گذاری در بخش های گردشگری و ایجاد زیر ساخت ها به تمامی بخشداران، شهردارن و دهیاران توصیه کرد تا گام های اولیه و معرفی آنها به سازمان را برای اخذ مجوزهای بومی گردی بردرند.

محسن یار محمدیان از آمادگی سازمان میراث فرهنگی برای حمایت همه جانبه این سرمایه گذاران و تسهیل در روند صدور مجوز نیز مجوزها نیز مطالبی را عنوان کرد.

ایشان ضرورت حذف بروکراسی و نیز هماهنگی های بین بخشی را بسیار حائز اهمیت دانست و از همه مسئولین تقاضا کرد تا برای توسعه گردشگری هماهنگی های بیشتری را معمول داشته و در این راستا سازمان میراث فرهنگی را یاری نمایند.

این مقام مسئول اظهار داشتند با توجه به تاکید حکومت و دولت برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی گردشگری می بایست تمامی قوانین ادارات نیز حول محور گردشگری تنظیم کرد و موانع سرمایه گذاری برداشته شود.

یار محمدیان تصریح کرد: مباحث و مشکلات پیش روی صنعت گردشگری می بایست در شورای تخصصی بررسی و نسبت به حل آن اقدام شود

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان  اصفهان با تاکید بر  ظرفیت شهرستان کاشان در ایجاد و بهره برداری اقامتگاه های بومی گردی غیر قابل انکار دانست و اذعان داشت: شورای شهر کاشان و شورا روستاها شهرستان می توانند با الگو برداری از شورای اسلامی اصفهان در حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی در معافیت بلند مدت از پرداخت عوارض ها می تواند گام موثری در ترغیب سرمایه گذاری باشد که این امر می تواند در آینده عواید وسیعی برای منطقه داشته باشد.

ایشان در پایان از تفویض اختیارات به ادارات شهرستان کاشان به ویژه اداره کاشان در راستای حمایت بیشتر و تسهیل فرایند بروکراسی تا پایان سال خبر داد و افزود: پیگیری تسهیلات ویژه به اقامتگاه های بومی برگردی و طرح خانه مسافر تا پایان سال جاری از اقدامات معاونت گردشگری اداره کل است.

در حال حاضر ۵۳ موسسه گردشگری در شهرستان کاشان   به ارائه  خدمات گردشگری می پردازند که از این بین ۵ واحد با عنوان بومی گردی در کاشان، برزک و قمصر به بهره برداری رسیده است و تا پایان سال ۹۵ پنج واحد بومی گردی دیگر نیز افتتاح خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons