نوشته ها

ادامه روند پیگیری معضلات واحدهای اقامتی غیرمجاز گیلان

ارسال شده توسط :

ادامه روند پیگیری معضلات واحدهای اقامتی غیرمجاز گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مشکلات مربوط به اجاره منازل استیجاری غیر مجاز به مسافران و گردشگران، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، حمیدرضا آذرپور در جریان این نشست با اشاره به تعطیلات تابستانی و افزایش سطح کمی گردشگرانی که گیلان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند، از چشمگیرتر شدن معضلات اجاره منازل استیجاری به گردشگران گفت و تصریح کرد: این منازل بر خلاف خانه مسافرها که دارای مجوز رسمی از این اداره کل هستند، هیچگونه مجوزی برای ارایه خدمات اقامتی به مسافران ندارند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی گیلان ادامه داد: با توجه به تخصصی بودن مقوله اقامت در حوزه گردشگری، بررسی این مهم از این جهت اهمیت می یابد که از نظر قانون هرگونه فعالیت غیر اصولی و غیر تخصصی در امور گردشگری اعم از ورود به حوزه واحدهای پذیرایی و نیز واحدهای اقامتی جرم تلقی شده و برای متخلفان جریمه نقدی معین شده است.

وی از ورود مجموعه قضایی گیلان در رفع این معضل گفت و اذعان داشت: با همکاری مستمر پلیس مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی گیلان نیز طی مدت زمان یک ماهه مکاتبات لازم را با سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص تجربه موفق استان اردبیل در زمینه واگذاری امور خانه مسافرها به جامعه هتلداران به انجام رسانده و شرایط لازم برای اجرای این نمونه موفق در گیلان نیز فراهم شود.

آذرپور همچنین با اشاره به خواسته های تشکل های حوزه گردشگری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فعالان این حوزه در قالب صاحبان مراکز اقامتی، پذیرایی و خدمات گردشگری، با توجه به صرف هزینه های فراوان و نیز ایفای نقش در مقوله افزایش سطح کمی و کیفی اشتغال، تصویب قوانین تسهیل کننده امور گردشگری و نیز افزایش حوزه اختیارات از سوی سازمان میراث فرهنگی کشور را از نمایندگان مردم در مجلس خواستار شدند.

گفتنی است، نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار رشت، رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان، فرمانده نیروی انتظامی رشت، معاون دادستانی رشت، معاون گردشگری استان و نیز نمایندگان تشکل های گردشگری از حاضرین در این جلسه بودند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons