نوشته ها

ادامه عملیات اجرای منطقه نمونه گردشگری مصعبی- کریموی سرایان

ارسال شده توسط :

ادامه عملیات اجرای منطقه نمونه گردشگری مصعبی- کریموی سرایان

از محل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی سال (۱۳۹۳) عملیات اجرایی طرح گردشگری مصعبی کریمو به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی خراسان جنوبی، مسئول میراث فرهنگی سرایان گفت: شرح عملیات این طرح اجرایی در سال ۱۳۹۳ شامل محوطه سازی و احداث آلاچیق بوده است.

محمد عرب افزود: منطقه سرسبز و ییلاقی کریمو-مصعبی به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی و مصوب گردیده است. این منطقه سرسبز که حد فاصل دو روستا به همین نام می باشد در فاصله ۲۸کیلومتری شمال شهر سرایان واقع شده و در میان کوههای در هم رفته و برخوردار از کشتزارهای سرسبز و خرم و نهرهای جاری، دامنه های پر گل و منظره های دیدنی مانند آبشار و تفرجگاه تخت کمیلی و مناظر طبیعی دیگر است که همواره مورد توجه مسافرین است که بخشی از اوقات فراغت خویش را در این گردشگاه و زیارتگاه سپری می کنند.

وی ادامه داد: این منطقه از مناطق شاخص گردشگری استان است که مدفن دو تن از نوادگان امام جعفر صادق (ع) به نام های سلطان مصیب(ع)در دهستان مصعبی و سلطان کریم شاه(ع) در روستای کریمو می باشد. فاصله این منطقه زیبا و دیدنی تا بیرجند (مرکز استان)۱۹۵ کیلو متر می باشد. این منطقه از جنوب به شهر سرایان،از سمت مغرب به شهرستان فردوس و از سمت شمال به بخش کاخک شهرستان گناباد محدود می گردد.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان اذعان داشت: مطالعات اولیه طرح، اجرای پلکان دسترسی، محوطه سازی، ساخت آلاچیق و سکوی استراحت، نمازخانه و سرویس بهداشتی، تأمین آب و برق سایت و ایجاد راه دسترسی از جمله اقدامات در مرکز سایت که مابین دو روستا قرار گرفته است، می باشد.

عرب خاطر نشان کرد: رونق گردشگری هر منطقه نیازمند ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی است که منطقه نمونه گردشگری مصعبی- کریموی با توجه به فراهم شده زیرساخت های مورد نیاز آماده واگذاری به بخش خصوصی می باشد

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons