نوشته ها

ادای احترام اداره میراث فرهنگی به ارامنه استان مرکزی

ارسال شده توسط :

ادای احترام اداره میراث فرهنگی به ارامنه استان مرکزی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی ))

مراسم سال نو در کلیسای مسروپ مقدس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی؛ در مراسم سال نو ارامنه که در کلیسای مسروپ مقدس اراک برگزار شد، مدیران این اداره جهت ادای احترام و تبریک سال نو حضور یافتند.

کشیش حاضر در این مراسم که لوح یادبودی را از حسینی، مشاور مدیر کل دریافت کرد ، ایران و ایرانیان را حامی و مُبلغ صلح دوستی عنوان کرد.

کشیش گری گوریس افزود: از زمان کوروش کبیر نیز سپاهی از ارامنه حضور داشته و پس از آن در زمان ساسانیان و اشکانیان سپاه ارامنه از کیان ایران دفاع کرده اند.

وی گفت: در قانون جمهوری اسلامی ادیان مختلف، تمام حقوق شهروندی خود را دریافت می کنند همانطور که جوانان ایران با ادیان مختلف خونشان با یکدیگر در آمیخت تا راه دشمن را بر ایران سد کنند. ایرانیان با وجود اقلیت ها و نژادها و ادیان مختلف، یک رنگ هستند و همانطور که امام خمینی(ره) می فرماید دین همه ما، توحید است.

نماینده اراک نیز در این مراسم گفت: پیام همه ما صلح و دوستی است و همواره در کنار یکدیگر در کمال احترام به ادیان و اقلیت های گوناگون در طول تاریخ زیسته ایم. مشارکت همه مردم باعث امنیت فعلی شده و شهدای ارمنی نیز در این راه از هیچ کوششی دریغ نکرده و جان شیرین خود را نثار میهن کرده اند.

سید مهدی مقدسی افزود: در قرآن کریم نیز اشارات مکرری به دین مسیح شده و بر صلح و نوع دوستی تاکید شده است. در طول تاریخ همزیستی مسالمت آمیزی بین تمام ساکنین ایران واقع شده و همگان یَد واحده هستیم.

این مراسم صبح جمعه در کلیسای مسروپ مقدس که از آثار ثبت شده ملی میراث فرهنگی است برگزار شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons