نوشته ها

استاندار سمنان خواستار تسریع در واگذاری کاروانسراهای استان سمنان به بخش خصوصی شد

ارسال شده توسط :

استاندار سمنان خواستار تسریع در واگذاری کاروانسراهای استان سمنان به بخش خصوصی شد

((میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان))

استاندار سمنان بر تسریع واگذاری کاروانسراهای استان سمنان به بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد وکیلی» در جلسه کارگروه گردشگری استان سمنان با تاکید بر احیاء کاروانسراهای استان سمنان گفت: این کاروانسراها قابلیت زیادی برای جذب و اقامت گردشگر دارند.

وی گفت: چنانچه طی ۱۰ روز آینده توسط صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی، کار واگذاری کاروانسراهای شاخص استان به بخش خصوصی به نتیجه نرسد، استان وارد کار واگذاری شود.

وی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را از موضوعات مهم استان دانست و گفت: در این راستا طرح جامع گردشگری برای توسعه استان در سه حوزه مطرح شده در حال تکمیل شدن است و دستگاههای اجرایی باید ظرف ۱۰ روز پیشنهادات کاربردی خود را در خصوص این طرح اعلام کنند.

استاندار سمنان با تاکید بر حمایت از هنرمندان صنایع دستی، اعلام کرد: هدایای دستگاههای اجرایی نیز باید از طریق صنایع دستی تامین شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز گفت: در حال حاضر دو هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال پروژه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و اقامتی در استان در دست اجراست که دو برابر شدن ظرفیت اقامتی استان را به دنبال دارد.

«حسین خواجه بیدختی» با اشاره به اینکه ۱۵ پروژه سرمایه گذاری در استان در دست احداث است، افزود: مجموعه پارک آبی با ۸۰ درصد پیشرفت، هتل ققنوس با ۲۵ درصد و هتل بزرگ شهمیرزاد با ۸۲ درصد پیشرفت از مهم ترین پروژه های در دست اجرا در استان است.

 

وی خواستار رفع مشکلات سرمایه گذاران این پروژه ها شد و گفت: در صورت حل مشکلات نقدینگی و تسهیلات، هتل بزرگ شهمیرزاد در شش ماهه اول امسال به بهره برداری می رسد.

 

در این جلسه مقرر شد مشکلات پارک آبی و هتل ققنوس نیز ظرف یک هفته بررسی و بر طرف شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons