نوشته ها

استاندار قزوین : توسعه و رونق الموت با استفاده از ظرفیت بومی و محلی این بخش محقق خواهد شد

ارسال شده توسط :

استاندار قزوین : توسعه و رونق الموت با استفاده از ظرفیت بومی و محلی این بخش محقق خواهد شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ))

فریدون همتی استاندار قزوین در بازدید از پایگاه میراث فرهنگی در روستای گازرخان الموت شرقی در جوار قلعه تاریخی حسن صباح بر مشارکت و همکاری اهالی روستا و تعامل با مدیران اجرایی برای توسعه و رونق گردشگری این منطقه تاکید کرد.

در جریان این بازدید که با حضور دکتر حبیبی معاون امور عمرانی استاندار، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولین استانی صورت گرفت، دکتر همتی با اشاره به ضرورت تشکیل شورای توسعه الموت گفت: با توجه به ظرفیت بالای منطقه الموت در حوزههای کشاورزی و گردشگری شورای توسعه این بخش راه اندازی خواهد شد تا با هم اندیشی و بهره گیری از ایده‌ها و نظرات کارشناسی نخبگان و صاحب نظران حوزه‌های مختلف، روند توسعه و آبادانی این منطقه تسریع یابد.

وی با تاکید بر تشکیل شورای توسعه در بخش ها و مناطق دیگر استان که از ظرفیت های بالا در حوزه های مختلف برخوردار هستند، تصریح کرد: فعال کردن ظرفیت‌های منطقه الموت و ایجاد فرصت‌ های شغلی جدید که می‎ تواند زمینه بازگشت مهاجران از شهرها به روستاها را فراهم نماید، در دستور کار شورای توسعه الموت قرار خواهد گرفت.

استاندار قزوین همچنین در جریان سفر به بخش الموت شرقی از روستاهای آتان، گازرخان، اوان و زر آباد بازدید کرد و ضمن بررسی مسائل و مشکلات اهالی این روستاها در خصوص اختلاف با منابع طبیعی در رابطه با اراضی، راه روستایی از مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط خواست تا با پیگیری و انجام اقدامات لازم در جهت رفع موانع و مشکلات تلاش نمایند.

وی همچنین در بازدید از بخشداری الموت شرقی در معلم کلایه، دستور بررسی‌ های لازم را برای احداث ساختمان جدید بخشداری صادر کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons