نوشته ها

استاندار قزوین: دریاچه اوان یک سرمایه ملی و منطقه‌ای است

ارسال شده توسط :

استاندار قزوین: دریاچه اوان یک سرمایه ملی و منطقه‌ای است

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ))

به منظور ساماندهی و ایجاد زمینه‌های بهره ‌برداری از ظرفیت سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت توسعه و رونق گردشگری، همتی استاندار قزوین به همراه دکتر حبیبی معاون امور عمرانی، حضرتی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و جمعی از مسئولین استانی از منطقه نمونه گردشگری اوان در بخش الموت شرقی بازدید کردند.

در این بازدید دکتر همتی استاندار قزوین با اشاره به اهمیت دریاچه اوان در افزایش میزان جذب گردشگر در منطقه گفت: دریاچه اوان یک سرمایه ملی، منطقه‌ای و محلی است که باید با برای توسعه و رونق آن طرح جامع و دقیق تدوین و اجرایی شود.

وی افزود: وجود این دریاچه یک نعمت بزرگ برای منطقه به شمار می‌رود و ضروری است با رعایت مسائل زیست محیطی و حفظ منظر و چشم اندازهای طبیعی این منطقه و ایجاد زیر ساخت‌ هایی چون محوطه سازی و ساخت آلاچیق و استراحتگاه برای جذب هر چه بیشتر گردشگر در این مکان برنامه ‌ریزی کرد.

استاندار قزوین با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت محلی و بومی برای توسعه و رونق گردشگری منطقه اوان تصریح کرد: برای رونق این منطقه باید تعاونی متشکل از ساکنان بومی و همجوار با دریاچه و افراد علاقه‌مند به سرمایه‌ گذاری در دریاچه اوان تشکیل گردد  تا با مشارکت و همدلی ظرفیت محلی و بومی منطقه و اهتمام مدیران اجرایی در رفع اختلافات احتمالی، موانع و مشکلات موجود رفع و روند رشد و توسعه گردشگری منطقه تسریع یابد.

همچنین در جریان این بازدید، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون اداره کل حفاظت محیط زیست گزارشی از روند انجام فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه دریاچه اوان را ارائه دادند.

استاندار قزوین در ادامه بازدید خود از مجتمع کشت گیاهان دارویی در روستای اوان دیدن کرد و خواستار توسعه کشت گیاهان دارویی در الموت و تجاری کردن تولید این دسته از گیاهان در این منطقه شد.

شایان ذکر است: استاندار قزوین در پایان سفر یک روزه خود به منطقه الموت شرقی، به زیارت امامزاده علی اصغر روستای زرآباد رفت و از درخت کهن سال چنار این روستا که به (چنار خونبار) معروف است دیدن نمود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons