نوشته ها

استان گلستان می‌تواند قطب سرمایه‌گذاری‌های کوچک در گردشگری باشد

ارسال شده توسط :

استان گلستان می‌تواند قطب سرمایه‌گذاری‌های کوچک در گردشگری باشد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

مسوول گروه علمی شورای پژوهشی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اعلام کرد: استان گلستان می‌تواند قطب سرمایه‌گذاری‌های کوچک در گردشگری باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دکتر مهدی سقایی در کارگاه آموزشی «اقتصاد گردشگری» در شهرستان علی‌آبادکتول با ذکر این مطلب افزود: از آن‌جایی‌که قریب به اتفاق انواع گردشگری در مساحت کم استان گلستان قابل دسترسی است و بسیاری از لوازم و مقدمات جذب و ماندگاری مسافران و گردشگران در این استان مهیاست علاقمندان می‌توانند با سرمایه‌ا‌‌ی اندک یکی از واحدهای گردشگری را در منطقه و شهرستان خود ایجاد نمایند.

به گفته وی، اما بایستی توجه داشت گردشگری حوزه‌ای سهل و ممتنع است در ظاهر حوزه‌ی آسان برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی به نظر می‌رسد اما برای کسانی که وارد بازار گردشگری می‌شوند لازم است مطالعات و بررسی‌های اولیه داشته و بی‌گدار به آب نزنند چون این حوزه نیز هم‌چون دیگر بخش‌های اقتصادی و بازار، اقتضائات خاص خود را دارد.

سقایی هم‌چنین با اشاره به لزوم تهیه سندهای بالادستی گردشگری در شهرستان‌ها خاطرنشان کرد: با توجه به تفاوت‌های اقلیمی و پتانسیل‌های گردشگری در شهرستان‌های استان، بر این اساس جهت توسعه گردشگری هر شهرستانی لازم است سند بالادستی گردشگری داشته باشد تا فعالان موجود و علاقمندان فعالیت در گردشگری در یک روند برنامه‌ریزی شده، فعالیت به گسترش بازار خود بپردازند.

مسوول گروه گردشگری موسسه آموزش عالی حکیم جرجانی در پایان گفت: هم‌اکنون ۶۳ درصد سفرها از طریق تبلیغاتی است که در شبکه‌های اجتماعی انام می شود و هزینه چندتنی نیز دربرندارد. در همین راستا ما نیز می‌توانیم از شیوه‌های ارزان قیمت موجود در فضای مجازی بهره‌گیری نماییم.

کارگاه آموزشی اقتصاد گردشگری با هدف استفاده از بهتر شیوه‌های جذب گردشگر، رونق گردشگری و اقتصادی به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی‌آبادکتول و با همکاری شورای پژوهشی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان استان در محل هتل پارمیس شهرستان علی آبادکتول برگزار شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons