نوشته ها

استان گیلان نقش بسزایی در حماسه عظیم دفاع مقدس داشته است

ارسال شده توسط :

استان گیلان نقش بسزایی در حماسه عظیم دفاع مقدس داشته است

((میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس مراسمی با حضور مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگردی و مسئول بسیج کارمندان استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ،رضا علیزاده مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در این مراسم ضمن تهنیت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت : یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس همواره در اذهان باقی است و خاطرات جنگ و رشادت های ایثارگران همواره جاودانه خواهد ماند. .

وی با بیان اینکه جنگ در شرایطی بر کشور تحمیل شد که انقلاب اسلامی نوپا بود ،گفت : کشور در آن مقطع در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی قرار داشت و به دنبال ادامه راه خود بود و دشمنان در چنین شرایطی جنگ را بر ما تحمیل کردند و آنچه که موجب مقاومت هشت ساله در برابر دشمنان شد ؛ایثارگری ها ،خودباوری و همدلی بین مردم و نظام بود.

علیزاده تصریح کرد : دشمنان توسط گروهک های داخلی به دنبال ایجاد تفرقه در بین مردم بودند و همه ی این نقشه ها با هوشیاری بنیانگذار جمهوری اسلامی ، حضرت امام خمینی ( ره ) و حمایت مردم نقش بر آب شد. .

علیزاده با اشاره به تلاش دشمنان انقلاب در مقاطع مختلف بر به زانو در آوردن نظام ،عنوان کرد : موضوع هسته ای چالش دیگری برای کشور ما بود که با تدبیر برطرف گردید و نقشه های دشمنان نقش بر آب شد.

وی با اشاره به رشادت های ایثارگران گیلان در هشت سال دفاع مقدس افزود : استان گیلان نقش بسزایی در حماسه عظیم دفاع مقدس داشته است و تمامی این فعالیت ها در فضایی مملو از همدلی بدون توجه به خط کشی های سیاسی صورت گرفت .

وی ادامه داد : بحث سیاسی ،قومیتی و حوزه جغرافیایی در جنگ مطرح نبود حتی حضور در جنگ جنسیت نمی شناخت ،مردان در خط مقدم جبهه و زنان در پشت جبهه برای دفاع از کشور حضور داشتند . علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنگره هشت هزار شهید دفاع مقدس ، برای زنده نگه داشتن یاد شهدا اشاره کرد و گفت : برگزاری این کنگره یادمان عظیمی از هشت هزار شهید گیلان بود و در این مراسم عظیم ،تمامی نهادهای استان با تشریک مساعی برای پاسداشت شهیدان گلگون کفن استان همکاری کردند .

وی تصریح کرد : هشت سال دفاع مقدس با اعتقادات دینی مردم ما گره خورد و تمامی شعارهای جنگ نشات از مذهب ما و واقعه کربلا دارد.

علیزاده ساخت فیلم های سینمایی با مضمون هشت سال دفاع مقدس را باعث یادآوری خاطرات جنگ و آگاه کردن نسل جدید با شرایط آن روز خواند و گفت : واژه رشادت در تولیدات سینمایی ،ایثارگری های رزمندگان و شهدای ما را به تصویر می کشد و ادبیات جنگ نیز نقش مهمی در یادآوری این تاریخ درخشان کشورمان دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons