نوشته ها

استقبال بی سابقه مسافرین نوروزی از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه

ارسال شده توسط :

استقبال بی سابقه مسافرین نوروزی از مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی ))

مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه هر روزه پذیرای تعداد زیادی از مسافرین نوروزی می باشد که این مجموعه را برای بازدید انتخاب نموده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسین عباس زاده سرپرست روابط عمومی اداره کل گفت: تعداد بالای جمعیت در نوع خود بی سابقه است.

وی افزود: از ابتدای نوروز هر روزه برنامه های بسیار متنوع از قبیل رقص محلی، موسیقی سنتی، مراسم مجمه بازی، نمایش سیاه بازی و ……در باغ و عمارت جهانی اکبریه برای عموم برگزار می شود که با استقبال پرشور مردم همراه می شود.

عباس زاده ادامه داد: بازارچه صنایع دستی باغ و عمارت اکبریه نیز با غرفه های متنوع رودوزیهای سنتی، پارچه بافی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، سفال گری، قالیچه، ساز سازی، چرم، گلیم بافی، معرق چوب، مسگری، نقاشی روی سفال و سرامیک، منبت چوب و … پذیرای خیل عظیم علاقمندان می باشد.

وی بیان داشت: موزه های مجموعه فرهنگی- تاریخی اکبریه نیز با استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران روبرو شده است که برپایی سه نمایشگاه تخصصی «فرش دستباف خراسان جنوبی»، «تمبر، سکه و اسکناس» و «لباس و منسوجات سنتی خراسان جنوبی» نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons