نوشته ها

استقبال بی نظیر مردم دلیجان از برگزاری مراسم شب فرهنگی

ارسال شده توسط :

استقبال بی نظیر مردم دلیجان از برگزاری مراسم شب فرهنگی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

مراسم شب فرهنگی دلیجان که در غالب اجرای موسیقی سنتی و بازیهای بومی محلی در پارک طالقانی و مصلی دلیجان و اجرای جنگ شبانه در پارک مصلی برگزار شد مورد استقبال پرشور مردم و مسافران قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اعلام کرد: مراسم شب فرهنگی دلیجان در شامگاه سه شنبه ۱۵اردیبهشت با حضور اقشار مختلف مردم ، نخبگان، هنرمندان صنایع دستی و مسئولین در شهرستان دلیجان برگزار شد.

وی ادامه داد: این برنامه با همکاری فرماندار محترم و مسئولین شهرستان دلیجان با هدف اجرای برنامه های فرهنگی برای مردم و مسافران، جذب توریسم و سرمایه گذاران در عرصه گردشگری و معرفی جاذبه های تاریخی و فرهنگی شهرستان دلیجان و نراق برگزار میشود.

سید محمد حسینی افزود: همچنین در روز چهار شنبه ۱۶ اردیبهشت با حضور استاندار محترم مرکزی از نخبگان ، مفاخر علمی و ادبی ، هنرمندان ورزشکاران و خادمین میراث فرهنگی شهرستان دلیجان تجلیل بعمل خواهد آمد.

ایشان تصریح کرد: معرفی پتانسیل های گردشگری و مناطق مستعد گردشگری، اجرای برنامه های فرهنگی از جمله موسیقی آئینی سنتی، بازی های بومی و محلی، اجرای برنامه شاد جنگ شبانه، معرفی توانمندی های صنایع دستی و توزیع اقلام فرهنگی و تبلیغاتی از مهمترین برنامه های فرهنگی شهرستان دلیجان در هفته فرهنگی است.

سید محمد حسینی گفت: در آیین افتتاح نمایشگاه فرهنگی شهرستان دلیجان که از یکشنبه ۱۳ اردیبهشت صورت گرفت از طریق برپایی نمایشگاه که با هدف معرفی صنایع دستی ،جاذبه های تاریخی و طبیعی نراق و دلیجان، اقدامات یگان حفاظت میراث فرهنگی در عرصه کشفیات عتیقه و مبارزه با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، پخت غذای سنتی ، معرفی آداب و رسوم منطقه و تقدیم بروشور در غرفه میراث فرهنگی به معرفی ظرفیت های فرهنگی این شهرستان پرداخته و با برگزاری مسابقات فرهنگی و برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان صنایع دستی به معرفی توانمندیهای بومی منطقه صورت می گیرید.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons