نوشته ها

استقبال پرشور مردم آشتیان از ویژه برنامه های شب فرهنگی

ارسال شده توسط :

استقبال پرشور مردم آشتیان از ویژه برنامه های شب فرهنگی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: اجرای برنامه های فرهنگی آشتیان مورد استقبال عموم مردم قرار گرفت.

سیدمحمد حسینی اظهار داشت: هفته فرهنگی شهرستان خمین از ۲۴ تا ۳۰ مرداد ماه با همکاری فرماندار و مسئولان شهرستان آشتیان برگزار می‌شود.

حسینی افزود: از روز شنبه با برگزاری مراسم موسیقی آئینی و سنتی و بازی های بومی و محلی در مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی برنامه های هفته فرهنگی آشتیان آغاز شد که با استقبال پرشور مردم مواجه شدیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اجرای برنامه‌های فرهنگی برای مردم و مسافران، جذب توریسم و سرمایه ‌گذاران در عرصه گردشگری و معرفی مفاخر و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی را از اهداف برگزاری این هفته فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، برگزاری جشنواره پخت آش‌های محلی، نقالی، تجلیل از هنرمندان، بازدید رایگان از موزه‌ها، گلباران و عطر افشانی قبور شهداء، برگزاری مسابقات فرهنگی، تجلیل از فرهیختگان و نخبگان علمی و… بخشی از برنامه‌های این هفته به شمار می‌رود.

حسینی افزود: برگزاری نشست شعرخوانی با گویش محلی، پوشش اقوام ایرانی، برگزاری تور گردشگری ، معرفی مناطق گردشگری و تاریخی این شهرستان و اجرای برنامه‌های فرهنگی از جمله موسیقی آئینی سنتی، بازی‌های بومی و محلی، توزیع اقلام تبلیغاتی و حضور اتوبوس سیار فروش صنایع دستی و… از دیگر برنامه‌های فرهنگی شهرستان آشتیان به شمار می‌رود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons