نوشته ها

استقراریگان حفاظت میراث فرهنگی در شهرستان بینالود

ارسال شده توسط :

استقراریگان حفاظت میراث فرهنگی در شهرستان بینالود

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بینالود))

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان بینالود گفت: در راستای اهداف سازمانی و با هدف جلوگیری از انجام اعمال حفاری های غیر مجاز این اداره اقدام به استقرار پایگاه یگان حفاظت در در شهرستان بینالود نموده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حشمت الله متین فرافزود: پرسنل یگان حفاظت آثار تاریخی از نیروهای زبده و آموزش دیده سازمان می باشند و آماده اجرای هر گونه ماموریت محوله در حوزه سازمانی می باشند.
وی گفت: شهرستان بینالود دارای ۲۲ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی ایران –وتقریبا ۱۵ هزار اثر تاریخی فرهنگی شناسائی شده از جمله سنگ نگاره های تاریخی- قلعه ها- آب انبار – آسیاب های آبی- بقاع متبرکه- مساجد تاریخی و خانه های تاریخی می باشد.
متین فر اضافه کرد: طبق قانون مجازات اسلامی مانند ماده ۵۸۸ هر کس به تمام یا قسمتی از ابنیه، اماکن، محوطه ها و مجموعه های فرهنگی تاریخی یا مذهبی خرابی وارد آورد علاوه بر جبران خسارت وارد به حبس از یک الی ده سال محکوم می شود.
وی خاطر نشان کرد: ضمن اینکه طبق ماده۵۶۰ هر کس بدون اجازه از سازمان میراث فرهنگی و ضوابط ابلاغی در حریم آثار تاریخی فرهنگی مبادرت به عملیاتی نماید که سبب تزلزل آنها گردد یا در نتیجه آن عملیات به آثار خرابی یا لطمه وارد آید علاوه بر رفع آثار تخلف و پرداخت خسارت وارده به حبس از یک تا سه سال محکوم می گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons