نوشته ها

اسفجیر فاروج ؛ روستایی با ظرفیت گردشگری

ارسال شده توسط :

اسفجیر فاروج ؛ روستایی با ظرفیت گردشگری

((میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان خراسان شمالی))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی, قدیر افروند معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل در بازدید از این روستای زیبای شهرستان فاروج با همراهی مجید سعیدیان مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان, گفت:

روستای اسفجیر بی تردید با طبیعت زیبا و باغات سرسبز و مردم مهمان نواز و نجیبش می تواند هدف گردشگری و مقصد تازه ای برای میهمانان و گردشگران استان باشد.

وی گفت:

این روستا نیازمند طرح هادی مناسب گردشگری است و با برخی اقدامات عمرانی و فرهنگی می توان ضمن مقابله با مهاجرت گسترده ساکنان که البته توفیقات اقتصادی خوبی هم داشته اند اما با هزینه گزاف دوری از خانواده و خاندان و نیز زیان غیرمحسوس فرهنگی – هویتی و…؛زمینه اقناع کننده و سودمند اشتغال و اقتصاد گردشگری بر پایه بهره مندی جامعه محلی فراهم کرد.

قدیر افروند گفت:

اسفجیر در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری جاده آسیایی نزدیکترین نقطه خوش آب و هوا به فاروج است و با تدارک زیرساخت و خدمات مناسب و آموزش های لازم در موقعیت خوبی برای جذب گردشگر قرار دارد.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل افزود:

اسفجیر که درخت کهنسال چنارش در فهرست میراث طبیعی کشور قرار گرفته با مناظری زیبای و بسیاری پتانسیل های فرهنگی – اقتصادی نظیر آیین ها و سنت ها و جشن ها و نیز غذاهای محلی و لبنیات و محصولات باغی و ییلاقات مجاور و صنایع دستی و… میتواند سالانه گردشگران زیادی را بخود جذب کند.

وی لازمه تحقق این ظرفیت ها را خواست اهالی و حمایت عملی مسئولان محلی و تهیه طرح و برنامه ریزی گردشگری دانست.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons