نوشته ها

اشاعه عمومی گردشگری؛ نیازمند هوشمند سازی و نوآوری

ارسال شده توسط :

اشاعه عمومی گردشگری؛ نیازمند هوشمند سازی و نوآوری

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان از گردشگری بعنوان صنعتی مدرن یاد کرد که برای اشاعه عمومی نیازمند هوشمند سازی و نوآوری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ آیین اختتامیه “اولین ماراتن برنامه ‌نویسی وب و موبایل در حوزه‌ گردشگری” در پارک علم و فناوری شهر رشت گیلان برگزار شد.

در این مسابقه که با هدف پوشش ‌دهی خلاهای موجود در حوزه گردشگری و تولید سرویس‌های آنلاین وب و موبایلی در حوزه این صنعت با شعار «سه شبانه‌ روز بدون خواب و آسایش بر روی چالش‌ خود کار کنید» برگزار شد، حدود ۲۰ تیم ۳ تا ۵ نفره به رقابت با یکدیگر پرداختند.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان با ابراز خرسندی از برگزاری این مسابقه اظهار داشت: امروز گردشگری بعنوان صنعتی مدرن در جهان نیازمند هوشمند سازی است و این مهم تنها به همت شرکت های دانش بنیان و متخصصین حوزه فناوری محقق می گردد.

وی با بیان اینکه ارائه فعالیت های آنلاین در حوزه گردشگری با کیفیتی ممتاز و هزینه ای بهینه علاقمندان به رویداد سفر را مجذوب می سازد، تلفیق فعالیت های سنتی گردشگری با فعالیت های آنلاین را شاکله گردشگری الکترونیک (ET) خواند و افزود: استفاده از فن آوری اطلاعات برای ارائه سرویس های مورد نیاز گردشگران با کیفیتی ممتاز و هزینه ای بهینه امری مطلوب در سراسر جهان می باشد.

این مسئول بر ضرورت طراحی نرم افزارهای مرتبط با صنعت گردشگری ایران تاکید نمود و بیان کرد: توریسم مجازی بعنوان زیر شاخه ای از گردشگری باید بیش از پیش رونق یابد تا زیرساخت های معرفی جاذبه های تاریخی، فرهنگی ،اجتماعی و … فراهم شود.

علیزاده؛ کمک به توسعه اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته به مدد بازاریابی و تبلیغات ، عدم نیاز به پیمودن مسافت‌های طولانی ،امکان سفر به مناطق مختلف جهان بدون نگرانی از تعارض های موجود بین دو کشور، کاهش ساخت و سازهای بی‌ مورد جهت سکونت مسافران٫ انجام بازدید‌های علمی و همایش‌های مختلف به کمک ابزار‌ های الکترونیکی ، فراهم آمدن امکان خرید اینترنتی از مراکز عرضه صنایع دستی و کمک به تولید و راه‌اندازی کارگا‌ه‌ های کوچک و بزرگ صنایع دستی تنها بخش کوچکی از مزایای گردشگری الکترونیک دانست و بر ایجاد رقابت در زمینه‌ هتل ‌داری ، عدم نیاز به راهنمای آموزش دیده برای معرفی مناطق گردشگری و از مهمتر حفاظت از میراث فرهنگی به دلیل عدم ارتباط مستقیم با آثار بعنوان مزیتی برجسته در گردشگری الکترونیک تاکید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان با اشاره به جاذبه های گردشگری گیلان و میزان تمایل گردشگران به حضور در این استان؛ ایجاد نهادی تحت عنوان مرکز گردشگری مجازی را گامی اثرگذار دانست و خواستار حمایت از فعالان حوزه گردشگری الکترونیک به ویژه طراحان این حیطه شد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons