نوشته ها

اصلاح و تکمیل سند جامع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان

ارسال شده توسط :

اصلاح و تکمیل سند جامع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با توجه به احیای اسناد بالا دستی در دولت تدبیر و امید، در پی اصلاح و تکمیل اسناد بالا دستی تخصصی و حوزه‌ای ، سند جامع میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان نیز بروز رسانی می شود.

به گزارش روابط‌ عمومی اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، ابراهیم کریمی در جلسه کمیته‌ی اصلاح و تکمیل سند جامع گردشگری استان گلستان با تاکید بر این ‌که در این دولت، اسناد بالا دستی کشور، ارزش‌ خود را باز یافته ‌اند، افزود: در این اداره‌ کل، چهار سند بالا دستی شامل سند جامع- اقتصاد مقاومتی- مزیت پیشرو- و آمایش سرزمین مبنا و شاخص برنامه ‌ریزی و عمل قرار دارند که سند جامع با توجه به این ‌که سند تخصصی محسوب شده و ناظر بر شناخت وضع موجود، تعیین اهداف و استخراج استراتژی‌ های بخشی حوزه‌های سه‌ گانه‌ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان است.

به گفته وی، برای اصلاح و تکمیل سند مذکور کمیته‌ ایی متشکل از اساتید و کارشناسان حوزه‌های سه‌ گانه‌ی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان تشکیل شده که این کمیته پس از بررسی اسناد بالا دستی کشور، استان و اسناد ادارات و دستگاه‌های اجرایی ذیربط، تلاش می‌کند به یک سند جامع و پایدار دست یابد.

کریمی در همین زمینه خاطرنشان کرد: در این سند به موضوعاتی چون تنوع‌ بخشی به اقتصاد گردشگری، افزایش درآمد حاصل از فعالیت‌های گردشگری، کاهش آسیب ‌پذیری در مقابل شوک ‌های بیرونی(اقتصاد مقاومتی) و افزایش خود اتکایی، پویایی و نهادینه ‌سازی فرایندهای توسعه پرداخته می‌شود.

وی در بخش دیگری تاکید کرد: در سند جامع، با شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدید در بخش‌های میراث فرهنگی، سرمایه‌ گذاری و گردشگری و صنایع دستی و هنرهای سنتی عوامل تاثیرگذار شناسایی و ارائه و در پایان جهت‌ گیری کلی و تخصصی هر بخش پیش ‌بینی می‌گردد.

کریمی هم‌ چنین یادآور شد: با توجه به این ‌که حوزه‌ی گردشگری یکی از ابعاد و زمینه‌های مهم اقتصادی و فرهنگی کشور را مدیریت کرده، با بهره ‌گیری از اسناد بالا دستی کشور و استان به توسعه و شتاب ‌بخشی فعالیت‌های مرتبط با گردشگری اقدام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در پایان گفت: اتفاق خوب و شایسته ‌ایی که در زمان تنظیم و اکنون در فرایند اصلاح و تکمیل آن در حال رقم خوردن است این که اولاً از توان کارشناسان خبره‌ ی ذیربط استان استفاده شده و می‌شود و ثانیاً این سند با مجموعه‌ ی توان و بضاعت استان تنظیم و تکمیل می‌شود. بنابراین استان در علم و دانش سند نویسی و برنامه ‌ریزی نیز در حال رشد و ارتقا است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons