نوشته ها

اظهار شگفتی گردشگران سوئیسی از جاذبه میل و مقبره تاریخی ارسلان جاذب فریمان

ارسال شده توسط :

اظهار شگفتی گردشگران سوئیسی از جاذبه میل و مقبره تاریخی ارسلان جاذب فریمان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فریمان از بازدید یک گروه از گردشگران اروپائی(از کشور سوئیس) از میل و مقبره تاریخی ارسلان جاذب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین گیاهی با اعلام این خبر گفت: این گروه از گردشگران اروپایی که جهت بازدید از آثار تاریخی و طبیعی کشورمان به ایران سفر کرده اند با حضور در روستای سنگ بست فریمان از تنها محوطه تاریخی دوره غزنویان در ایران ،قدیمی ترین مناره کشور و مقبره زیبای ارسلان جاذب بازدید کردند.

وی گفت: این گروه از گردشگران بعد از بازدید این اثر تاریخی از جاذبه و شگفتی های میل و مقبره ارسالا جاذب اظهار شگفتی کرده و انی اثر تاریخی را یک اثر بی نظیر و ارزشمند معرفی کردند که می تواند بیش از پیش معرفی شود.

گیاهی افزود: این گروه که به طور تخصصی آثار و ابنیه تاریخی ایران را مورد بازدید قرار می دهند اطلاعات بسیار خوبی در خصوص جاذبه های تاریخی کشور دارند که قصد دارند در ادامه سفر خود در خراسان رضوی از مجموعه معماری شیخ جام، مدرسه غیاثیه خرگرد، مزار مولانای تایباد و سایر بناهای مهم خراسان رضوی دیدن نمایند.

گیاهی افزود: خوشبختانه بازدید گردشگران خارجی از مجموعه معماری ارسلان جاذب فریمان رشد چشم گیری داشته است.

گفتنی است مقبره و میل ارسلان جاذب یکی از ارزشمند ترین بناهای تاریخی استان خراسان رضوی است که در منطقه سنگ بست فریمان واقع شده و در زلزله های متعدد هزار سال گذشته بسیار مقاوم بوده و تنها آسیب دیده گی جزئی و ترک خوردگی های قابل مرمت دیده است که این به دلیل فرم سازه ای و نوع چیدمان آجر مقبره و مناره آن می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons