نوشته ها

اعضاء ستاد خدمات سفر استان سمنان، خادم امام رضا(ع) هستند

ارسال شده توسط :

اعضاء ستاد خدمات سفر استان سمنان، خادم امام رضا(ع) هستند

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ))

 

استاندار سمنان گفت: اعضاء ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان خادم امام رضا(ع) هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، «محمدرضا خباز» در مراسم تقدیر از خادمین سفرهای نوروزی استان سمنان گفت: هر کس در مسیر زائران امام رضا(ع) خدمت می کند خادم این امام بزرگوار است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان از اعضای ستاد سفر به عنوان نوروز بانان بی نوروز یاد کرد و افزود: این افراد نوروز خود را به پای نوروز زائران امام رضا(ع) گذاشتند. خباز تأکید کرد: خدمت به زائران، اجر دنیوی و اخروی به همراه دارد و حتماً نباید در چارچوب فضای حرم مطهر امام رضا(ع) باشد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این مراسم با قدردانی از فعالیت شبانه روزی اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر استان به وی‍ژه در ایام نوروز گفت: تشکر ویژه از خانواده اعضای ستاد نیز دارم.

«حسین خواجه بیدختی» افزود: خانواده های اعضای ستاد متأثر از خدمات اعضای ستاد هستند و باید مورد تکریم قرار گیرند.

وی با اشاره به آمار نوروزی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان گفت: به واسطه خدمات ارائه شده، میزان اقامت مسافران نوروزی در استان در نوروز امسال و در مقایسه با سال گذشته، ۱۷ درصد افزایش یافت.

بیدختی با بیان اینکه بالاترین میزان اقامت با ۲۵ درصد به آموزش و پرورش اختصاص دارد، افزود: این آمار بیانگر این است که عمده مسافران استان به دنبال اقامت در مکان های ارزان قیمت هستند.

وی با اشاره به افزایش ۳۸ درصدی بازدید از جاذبه های گردشگری استان در نوروز امسال و در مقایسه با سال گذشته گفت: میزان بازدید گردشگران خارجی از استان نیز امسال ۵ برابر افزایش یافت.

در این مراسم با قدردانی از اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان با ارائه لوح تقدیر و هدایایی از خبرگزاری های ایسنا، ایرنا، باشگاه خبرنگاران جوان و صدا و سیمای مرکز سمنان به دلیل پوشش مناسب اخبار نوروزی استان تجلیل شد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons