نوشته ها

اعلام برنامه های روز جهانی گردشگری

ارسال شده توسط :

اعلام برنامه های روز جهانی گردشگری

((اعلام برنامه های روز جهانی گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری))

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  استان چهار محال و بختیاری از برنامه های متنوع این اداره کل به مناسبت 5 مهر روز جهانی گردشگری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی :

   بهمن عسگری با اشاره به شعار امسال روز جهانی گردشگری با عنوان ” گردشگری وتوسعه جوامع محلی ”  اظهار داشت : همزمان با فرا رسیدن 5 مهر روز جهانی گردشگری این اداره کل نیز در راستای برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد مهم برنامه های ویژه ای را تدارک دیده است .

وی گفت : بازدید رایگان از موزه های تحت پوشش این اداره کل جهت عموم مردم در تاریخ 5 مهر روز جهانی گردشگری ، برگزاری گارگاه آموزشی بهره گیری از ابزارهای نوین فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری و مدیریت کسب و کارو صدور گواهی از سوی این اداره کل جهت شرکت کنندگان در این کارگاه ، برگزاری نمایشگاه هنری بردشیر در محل گالری موزه باستان شناسی شهرکرد ، تشکیل کمیته مشورتی گردشگری استان و ثبت نام از طریق سایت اداره کل از مهمترین برنامه های اجرایی این اداره کل می باشد .

عسگری در ادامه به برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت 5 مهر روز جهانی گردشگری اشاره کرد و افزود :

 اجرای برنامه های فرهنگی و آئینی در اماکن تاریخی تحت پوشش ، انجام تبلیغات محیطی در سطح استان ، سخنرانی ائمه جماعات استان در خطبه های نماز جمعه و تبریک این رویداد مهم به عموم مردم ، پاکسازی نمادین حاشیه رودخانه زاینده رود توسط تشکلهای مردم نهاد تحت نظارت این اداره کل ، ارائه تخفیف های ویژه در مراکز اقامتی از 10 تا 40 درصد و … را از مهمترین برنامه های این اداره کل می توان برشمرد .

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهار محال و بختیاری افزود : انتظار می رود با  اجرای این برنامه ها ، زمینه توسعه صنعت گردشگری استان با توجه به ظرفیتهای موجود فراهم گردد .

روز 27 سپتامبر برابر پنج مهرماه به عنوان روز جهانی گردشگری نامگذاری شده است و کشورهای عضو سازمان جهانی جهانگردی از جمله ایران همه ساله در این روز برنامه های متنوعی را برگزار می کند.

ایمان نظری

کارشناس امور فرهنگی و مسئول روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons