نوشته ها

افتتاح اولین خانه صنایع دستی در استان گلستان

ارسال شده توسط :

افتتاح اولین خانه صنایع دستی در استان گلستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

اولین خانه صنایع دستی استان گلستان، با حضور مدیر کل حمایت از تولیدات صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در گرگان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی در حاشیه این مراسم که معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گلستان و جمعی از مسئولین استانی نیز حضور داشتند، گفت: با ایجاد این خانه صنایع دستی ،هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی گلستان می توانند ضمن حضور و تولید محصول، برای فروش محصولات خود نیز اقدام نمایند.

ابراهیم کریمی، ادامه داد: در این راستا زمینه ای ایجاد شده که با حمایت های مطلوب، تولید و فروش محصولات صنایع دستی با روند خوبی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع دستی استان قریب به ۲۰ هزار نفر هنرمند، فعال می باشند، افزود: تعداد هنرمندانی که شناسنامه کاری خود را به ثبت رسانده و در سایت هنرمندان نام نویسی کرده اند حدود ۵۰ درصد از این تعداد می باشد.

کریمی اظهار داشت: در استان ۲۲ رشته صنایع دستی فعال است و تلاش می شود که رشته ها و صنایع دستی منسوخ شده با حمایت های لازم، احیاء گردد.

وی همچنین از افتتاح اولین بازارچه تخصصی صنایع دستی استان گلستان در گرگان خبر داد و گفت: این بازارچه به زودی در راستای حمایت از تولید کنندگان و ارایه محصولات به مردم در مجموعه باقری ها راه اندازی می شود.

او اذعان داشت: دومین بازارچه نیز در آینده نزدیک در گنبد کاووس به بهره داری خواهد رسید و در ۱۲ شهرستان دیگر استان نیز برای راه اندازی این بازارچه در حال مبادله موافقت نامه برای اخذ زمین هستیم.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه ایجاد خانه صنایع دستی در دیگر شهرستان های استان نیز درحال پیگیری است، تصریح کرد: ساختمان خانه صنایع دستی گلستان از قبل وجود داشت و تنها برای بازسازی و تجهیز آن ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

گفتنی است در خانه صنایع دستی استان گلستان، غرفه های تولیدات چرمی دست دوز، جاجیم بافی، لباس محلی، تراش سنگ، سفال، معرق و منبت چوب، نساجی سنتی، نوار بافی کتول دایر شده و یک آتلیه به عنوان نمایشگاهی از آثار تولیدی هنرمندان خانه صنایع دستی نیز ایجاد گردیده است.

در این غرفه ها هنرمندان ضمن تولید محصولات صنایع دستی خود، نسبت به فروش محصولات که در جنب این خانه ایجاد گردیده اقدام خواهند کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons