نوشته ها

افتتاح مرکز آموزش صنایع دستی شهرستان نهبندان

ارسال شده توسط :

افتتاح مرکز آموزش صنایع دستی شهرستان نهبندان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

مرکز آموزش صنایع دستی شهرستان نهبندان با حضور مسئولان شهرستان، با هدف آشنایی بیشتر مردم با محصولات صنایع دستی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی نهبندان، هدف از افتتاح این مرکز را ترویج و توسعه رشته های صنایع دستی، حمایت از تولید کارگاههای برتر و بازار کار آن دانست.

حسین شبانی ضمن بیان اینکه، صنایع دستی از جمله صنایعی است که ایجاد اشتغال در آن حداقل هزینه را نیاز دارد و بهره برداری ریالی آن در حداکثر ممکن قرار دارد، افزود: صنایع دستی می‌تواند تا بخش زیادی در کاهش مشکل بیکاری دخیل باشد و در این زمینه از همه امکانات برای توسعه این بخش استفاده خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: راه‌اندازی مرکز آموزشی صنایع دستی شهرستان در راستای حمایت از تولیدکنندگان بخش خصوصی و صادرکنندگان در این بخش انجام شد و این مرکز تقویت خواهد شد.

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهبندان گفت: رونق صنایع دستی در راستای بهبود شرایط معیشتی در استان می‌تواند بسیار کارساز باشد و در این زمینه می‌کوشیم تا با فعال کردن اشتغال خانگی در این بخش تولیدات را در این عرصه با هزینه بسیار کم افزایش دهیم.

شبانی خاطرنشان کرد: هنرمندان در این مکان علاوه بر تولید آثار هنری رایج استان به عرضه مستقیم این محصولات نیز می پردازند. به همین منظور فروشگاه صنایع دستی در حاشیه افتتاح مرکز آموزش صنایع دستی افتتاح گردید.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons