نوشته ها

افتتاح مرکز آموزش مهارت های عمومی کوتاه مدت صنایع دستی شهرستان درمیان

ارسال شده توسط :

افتتاح مرکز آموزش مهارت های عمومی کوتاه مدت صنایع دستی شهرستان درمیان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

مرکز آموزش مهارت های عمومی کوتاه مدت صنایع دستی شهرستان درمیان با حضور مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی و جمعی از مسئولین افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، حسن رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی استان، با اشاره به اینکه این مرکز، نهمین مرکز در استان خراسان جنوبی است، اظهار داشت: با هدف اشاعه ی صنایع دستی و بومی خراسان جنوبی، در تمام مراکز شهرستانها این مراکز افتتاح خواهد شد .

وی شناسایی، حفاظت و ترویج میراث فرهنگی و هنرهای سنتی را وظیفه ی اصلی این خانه ها عنوان کرد و تصریح کرد: مناطق مختلف استان با توجه به شرایط اقلیمی خاص خود تولیدات خاصی داشتند و وظیفه ی هر مرکز در منطقه ی خود شناسایی و حفاظت از آن تولیدات و آثار است.

رمضانی خاطر نشان کرد: به منظور آشنایی قشر جوان و هم چنین ایجاد اشتغال، دوره های آموزشی نیز در این مراکز برگزار می شود که هم سبب حفاظت و نگه داری صنایع دستی و هم کمک به اقتصاد مناطق روستایی خواهد بود .

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان درمیان نیز هدف از راه اندازی این مرکز را با توجه به سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل حمایت از هنر مندان و صنعتگران شهرستان برشمرد و اظهار کرد: در این مرکز رشته های جاجیم بافی، حوله بافی، گلیم بافی، چرم دوزی و رودوزی های سنتی به هنر آموزان آموزش داده می شود.

علی صالحی آموزش و اشتغال را دو وظیفه ی اصلی این مراکز عنوان و تاکید کرد: با حمایت نهادهای مختلف با آموزش علاقه مندان و هنر آموزان در بحث ایجاد اشتغال می توان گام های موثری برداشت .

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons