نوشته ها

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در گناباد/ تاکید فرماندار بر برند سازی صنایع دستی

ارسال شده توسط :

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در گناباد/ تاکید فرماندار بر برند سازی صنایع دستی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی ))

همزمان با آغاز هفته صنایع دستی، و در روز ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی، نمایشگاه تولیدات صنایع دستی هنرمندان موسسه خیریه کوثر گناباد با حضور فرماندار شهرستان گناباد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، فرماندار گناباد در بازدید از نمایشگاه تولیدات صنایع دستی هنرمندان موسسه خیریه کوثر گناباد با آثار هنری و صنایع دستی افراد تحت پوشش این مرکز آشنا شدند.

محمدعلی نبی پور در این بازدید از نزدیک در جریان فعالیتهای هنرمندان این مرکز در زمینه تولیدات صنایع دستی قرار گرفتند.

وی در این بازدید با تاکید بر اهمیت موضوع صنایع دستی خواستار برند سازی تولیدات صنایع دستی با همکاری بخش دولتی و خصوصی شد.

فرماندار گناباد همچنین در بازدید از کارگاه های سفالگری روستای مند با تقدیر از اقدامات صورت گرفته بر تنوع سازی تولیدات سفالی و افزایش کیفیت گل تاکید کرد.

امان ا… نوروزی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد نیز از برپایی نمایشگاه تولیدات صنایع دستی هنرمندان موسسه خیریه کوثر گناباد و هنرمندان سفالگر در محل مرکز آموزش هنرهای سنتی گناباد خبر داد و گفت: این نمایشگاه به مدت یک هفته از ساعت ۹ الی ۱۳ آماده بازدید علاقمندان می باشد.

در این نمایشگاه تولیدات سفالی ، چرم ، معرق و عروسک سازی و…. در معرض دید عموم قرار گرفته است.

شهرستان گناباد با داشتن ۱۵ کارگاه صنایع دستی و ۱۷۲ هنرمند دارای کارت شناسایی در رشته های مختلف سفالگری، معرق، گلیم بافی، پارچه بافی و … از شهرستانهای شاخص در زمینه صنایع دستی می باشد

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons