نوشته ها

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و نمایشگاه عکس در سایت موزه بندیان درگز

ارسال شده توسط :

افتتاح نمایشگاه صنایع دستی و نمایشگاه عکس در سایت موزه بندیان درگز

 ((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز))

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز گفت: نمایشگاه صنایع دستی و همچنین ۲ نمایشگاه عکس از آثار دو هنرمند درگزی در محل سایت موزه بندیان این شهرستان آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی، محمد مددی در افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی و عکس نوروز ۹۴ شهرستان درگز، هدف از برپایی چنین نمایشگاهی را معرفی توانمندی شهرستان درگز به دیگر شهرستان ها دانست و افزود: هدف دیگر از راه اندازی این دست از نمایشگاه ها را می توان در رشد تولیدات صنایع دستی، توجه به هنرهای سنتی و ایجاد یک بازار فروش برای هنرمندان مشاهده کرد تا به مرور نیز بتوان از این طریق از افول این صنعت چشم نواز جلوگیری کرد. مددی افزود: این قبیل از نمایشگاه ها در راستای برنامه های ستاد اجرایی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان درگز شکل گرفته البته معرفی هنرهای سنتی و جاذبه های گردشگری شهرستان نیز بخشی دیگر از اهداف در نظر گفته شده برای این نمایشگاه است.

 

وی با بیان اینکه نمایشگاهی از صنایع دستی در محل سایت موزه بندیان نیز آغاز به کار کرده است، بیان کرد: این نمایشگاه نیز با همت و مشارکت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درگز دایر شده است، لازم به ذکر است که در این نمایشگاه آثاری از تولیدات هنرمندان شهرستان درگز در زمینه های معرق مس، منبت، گلیم و لباسهای محلی، نقاشی و تابلو به چشم می خورد. رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان درگز گفت: در کنار نمایشگاه صنایع دستی این شهرستان دو نمایشگاه عکس از دو عکاس برتر شهرستان، آقایان علی سیف الدین و محمود براتی در داخل محوطه تاریخی بندیان برپا شده است. وی افزود: موضوع این ۲ نمایشگاه عکس حیات وحش و جاذبه های طبیعی و گردشگری شهرستان درگز است. مددی خاطر نشان کرد: این ۲ نمایشگاه تا تاریخ ۱۵ فرودین ماه در محل سایت موزه بندیان دایر می باشد و علاقمندان می توانند هر روز از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۹ از این ۲ نمایشگاه بازدید نمایند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons