نوشته ها

افتتاح ۴ هتل چهار و پنج ستاره در آذربایجان شرقی

ارسال شده توسط :

افتتاح ۴ هتل چهار و پنج ستاره در آذربایجان شرقی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی))

جلسه کارگروه گردشگری استان امروز در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، فرزین حق پرست در این جلسه گفت : ۳ کمیته فنی در استانداری با ۱۰ مصوبه و ۲ کمیته فنی داخل سازمانی با ۲۷ طرح سرمایه گذاری با حجم سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تعریف شده است.

حق پرست ادامه داد : ۴ هتل سه ، چهار و ۵ ستاره به ارزش دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در استان افتتاح خواهد شد ، که با افتتاح این هتل ها ۷۵۰ تخت به مجموعه تخت های استان اضافه می شود.

وی با اشاره به سفر اخیر هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: در سفر اخیر هیئت دولت به استان یک هتل ۵ ستاره کلنگ زنی و بزرگترین سفره خانه سنتی استان با حضور با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد.

وی یاد آور شد: در سال گذشته ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای سرمایه گذاران اعطا شده است.

وی همچنین گفت : تامین زیرساخت های گردشگری یکی از اولویت های کارگروه گردشگری استان است که در سال گذشته با هزینه کرد ۱۲ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت های استان با بخش خصوصی همکاری انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده سال گذشته گفت : در سال گذشته ۵۷۰ میلیارد ریال برای افتتاح ۱۵ کمپ گردشگری و ۵ مجتمع بین راهی هزینه شده است.

وی با اشاره به اهمیت جنوب استان گفت : محور جنوبی استان یکی از هسته های کلیدی سند تدبیر و توسعه به حساب می آید و بر همین اساس بر هفت شهرستان در محور جنوبی استان توجه ویژه ای داریم.

حق پرست توجه به مسائل زیست محیطی را از اولویت های پروژه های گردشگری عنوان کرد و اظهار کرد : در همه این پروژه ها دقت شده است که آسیبی با ساخت و بهره برداری به محیط زیست وارد نشود.

مراحل صور مجوز را تسهیل کنیم

معاون فنی و عمرانی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت : گردشگری یکی از محورهای توسعه استان است و ضرورت ایجاب می کند که بسترهای مورد نیاز برای توسعه گردشگری را ایجاد کنیم.

صادق پور مهدی ادامه داد : در همین راستا باید مراحل صدور مجوز را تسهیل کنیم تا باعث افزایش جذب سرمایه گذار در استان باشد.

وی با اشاره به مجوزهای صادر شده برای پروژه های سرمایه گذاری سال های گذشته یاد آور شد: در سال های گذشته برای تعدادی مجوزهای پروژه های گردشگری صادر شده است که متاسفانه این پروژه ها با وجود گذشتن چندین سال به نتیجه نرسیده اند.

وی همچنین گفت : این مجوزها باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت پیشرفت نداشتن اداره کل میراث فرهنگی ؛ صنایع دستی و گردشگری نسبت به لغو مجوز آن اقدام کند.

وی همچنین از اداره کل میراث فرهنگی خواست تا قبل از صدور مجوز ، برای پروژه های سرمایه گذاری گردشگری رزومه کاری سرمایه گذار را بررسی کند و برای جذب سرمایه گذار در پروژه های گردشگری فراخوان عمومی صادر کند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons