نوشته ها

افزایش اعتبارات حوزه گردشگری و تسریع روند فعالیت های وابسته

ارسال شده توسط :

افزایش اعتبارات حوزه گردشگری و تسریع روند فعالیت های وابسته

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به افزایش ۲۸درصدی اعتبارات این اداره کل از تسریع روند فعالیت های گردشگری و زیرساختی این حوزه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ محمود مشیری در تشریح این مطلب اظهار داشت: به دلیل اهمیت گردشگری در استان و لزوم فراهم نمودن زیرساخت های این صنعت فعالیت های متعددی برای افزایش میزان گردشگران به انجام رسید.

وی به افزایش اعتبارات این اداره کل اشاره نمود و گفت: رشد ۲۸ درصدی اعتبارات در سال۹۳ موجب ساماندهی طرح های سالمسازی سواحل از جمله ساحل چمخاله ، سحرخیز محله لاهیجان، کیاشهر و انبارسر آستانه اشرفیه گردید.

این مسئول ساخت کمپینگ گردشگری املش ، صیادلر آستارا و قلعه رودخان را از دیگر فعالیت های انجام شده از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواند و افزود: برای ساماندهی پروژه غروق تالش نیز اعتبارات خوبی اعطا گردید.

مشیری توجه به پروژه های زیرساختی را از مهمترین اقدامات در سالجاری دانست و عملیات زیرساختی در استان شامل روشنایی محور سیاهکل- دیلمان با اعتبار ۱۰۰میلیون تومان و جاده آسفالته منطقه نمونه گردشگری کیاکلایه با اعتبار ۴۰۰میلیون تومان در سالجاری را از جمله این اقدامات خواند.

معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به اعتبارات در حوزه توسعه موزه روستایی استان اشاره نمود و تصریح نمود: تاکنون ۲میلیارد و پنجاه میلیون تومان جذب شده که به آبرسانی ، برق رسانی ، اطفاء حریق و خانه های در دست ساخت این موزه اختصاص یافته است.

وی با ابراز امیدواری از افزایش بودجه در سال۹۴ اذعان داشت: اقدامات توسعه گردشگری گیلان با روندی مطلوب در حال اجراست.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons