نوشته ها

افزایش جذب گردشگر به گیلان با نگاهی عمیق بر توسعه گردشگری مجازی

ارسال شده توسط :

افزایش جذب گردشگر به گیلان با نگاهی عمیق بر توسعه گردشگری مجازی

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان بر لزوم نگاهی عمیق بر توسعه گردشگری مجازی در استان تاکید نمود و گفت: افزایش جذب گردشگر به گیلان  در گرو بهره گیری از شیوه های نوین اطلاع رسانی همچون فضای مجازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ رضا علیزاده با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری اظهار داشت: صنعت گردشگری امروزه در ردیف صنایع پر در آمد، پاک و کم‌ هزینه دنیا قرار دارد و توانسته اشتغال پایداری را در جای جای جهان ایجاد نماید.

وی با بیان اینکه صنعت گردشگری ابعاد متنوعی همچون توریسم الکترونیکی، اکو توریسم، توریسم درمانی، ورزشی، روستایی، فرهنگی و تاریخی در دنیا ایجاد نموده، اذعان نمود: در سال‌های اخیر گردشگری تبدیل به صنعتی رقابتی شده و کشورها برای کسب درآمد بیشتر متمایل به روش‌های جدید و ارائه نوآوری در این صنعت شده‌اند.

این مسئول تصریح نمود: در سالهای اخیر فضای مجازی و دنیای اطلاعات با ایجاد سایت‌ های متعدد در زمینه‌های مختلف گردشگری جذب توریست را آسانتر نموده و گاهی فراتر رفته و دنیای کودکان را نیز با طراحی بازی‌ های کامپیوتری احاطه کرده است.

علیزاده خاطرنشان کرد: فضای مجازی در حوزه گردشگری روشی نوین با توانایی نمایش سه بعدی همزمان با اراده کاربر و ارتباط مستقیم با او را که تاثیر گذارتر از مابقی روش‌ هاست ایجاد می سازد و تمامی ارکان مورد نیاز گردشگران را به آنها ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه در سالهای اخیر ایرانیان اقدامات خوبی را در زمینه توسعه گردشگری مجازی به انجام رساندند، به نقش جوانان تحصیل کرده در رشته های مرتبط با گردشگری اشاره نمود و بیان داشت: در حال حاضر اکثر سایت ها و کانال های مرتبط با گردشگری مجازی را جوانان اداره می نمایند.

وی؛ با اشاره به جایگاه ممتاز گیلان در حوزه گردشگری و تعدد جاذبه های فرهنگی، تاریخی ،معماری و… ، بر لزوم توجه بیشتر جوانان تحصیل کرده این استان به امر ترویج گردشگری مجازی تاکید کرد و گفت: افزایش جذب گردشگر به گیلان در گرو بهره گیری از شیوه های نوین اطلاع رسانی همچون فضای مجازی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در پایان بر لزوم همت همگانی در حوزه گردشگری مجازی تاکید نمود و یادآور شد: ظرفیت‌ سازی از طریق شبکه‌ های اجتماعی برای فرصت ‌سازی مولد صنعت گردشگری گیلان نباید ساده انگاشته شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons