نوشته ها

افزایش دو برابری سرمایه گذاری ایجاد تاسیسات گردشگری در استان سمنان

ارسال شده توسط :

افزایش دو برابری سرمایه گذاری ایجاد تاسیسات گردشگری در استان سمنان

((میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان))

معاون سرمایه گذاری و طرح‌ های اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان از افزایش دو برابری سرمایه ‌گذاری در زمینه ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان پس از سال ۱۳۸۸ تا کنون و در مقایسه با مدت مشابه قبل خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد طاهریان» با بیان اینکه این امر در زمینه جذب گردشگر و توسعه فضاهای گردشگری استان نقش موثری دارد، گفت: بر این اساس در سالهای اخیر تعداد پنج واحد گردشگری اعم از هتل، مهمان­پذیر و اقامتگاه بوم­ گردی بهره­برداری و ۲۰ واحد بزرگ گردشگری دیگر با حجم سرمایه­گذاری بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در دست احداث ­است.

وی ابراز امیدواری کرد: کار احداث واحدهای گردشگری تا پایان سال ۱۳۹۶ تکمیل و این واحدها به سایر تاسیسات گردشگری استان اضافه شوند.

طاهریان افزود: تاکنون ۸۰ موافقت اصولی و ۲۰ مجوز ایجاد، اصلاح و تکمیل در خصوص ایجاد تاسیسات گردشگری در سطح استان صادر شده است.

وی گفت: این حجم سرمایه­گذاری در شرایطی است که پذیرش پروژه­های گردشگری از سوی بانک­های عامل استان برای پرداخت تسهیلات به ندرت صورت می­گیرد.

وی پرداخت تسهیلات کم بهره را به عنوان یکی از اصلی ترین سیاست های تشویقی دولت در رشد میزان سرمایه­گذاری بخش خصوصی دانست و گفت: پرداخت تسهیلات، سرمایه ‌گذاری و ایجاد تاسیسات گردشگری را تا چند برابر نرخ فعلی افزایش می‌دهد.

وی یکی از سیاست­های تشویقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حمایت از بخش خصوصی را پرداخت یارانه تسهیلات دریافتی سرمایه گذاران و تامین بخشی از زیرساخت­های تاسیسات گردشگری عنوان کرد و افزود: از سال ۱۳۸۸ تا کنون برای ۱۱ پروژه بخش خصوصی گردشگری زیرساخت­های مورد نیاز اعم از راه دسترسی، برق، گاز و آب به ارزش تقریبی ۵۱ هزار و ۱۴۱ میلیون ریال تامین شده است.

معاون سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان از جمله پروژه‌های مهم در زمینه ایجاد تاسیسات بخش خصوصی در استان سمنان را مجموعه گردشگری-تجاری ققنوس” و “هتل و مجموعه پارک آبی سمنان عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه ها ظرفیت اقامتی استان رشد چشمگیری خواهد یافت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons